Knyga

Tai, ką patikime vėjui

2021 10 20

Imai Messina, Laura (1981–)
Tai, ką patikime vėjui : [romanas] / Laura Imai Messina ; iš italų kalbos vertė Rasa Klioštoraitytė. - Vilnius : Alma littera, 2020 (Vilnius : Petro ofsetas). - 230, [1] p. ; 22 cm. - Orig. antr.: Quel che affidiamo al vento. - Bibliogr.: p. 225. - Tiražas 2000 egz.. - ISBN 978-609-01-4325-4 (įr.)

Saugojimo vieta: AB

Rašytoja Laura Imai Messina romane „Tai, ką patikime vėjui“ pasakoja istoriją, tekančią per netektį, apleistumą, gedulą, viltį ir ateities pažadą. Ši jauki knyga praturtins sielą ir padovanos ramybę.

Romano „Tai, ką patikime vėjui“ siužetas vystosi Japonijoje. Kai cunamis sugriauna pagrindinės veikėjos Jui gyvenimą, ji nežino, kaip reikės su tuo susitvarkyti. Visgi gyvenimas teka toliau.

Jui dirba radijo stotyje. Vieną dieną ji išgirsta istoriją apie vyrą, kurio sode stovi magiška telefono būdelė. Teigiama, kad čia įmanoma susisiekti su mirusiais artimaisiais, o pokalbis padeda išgyventi netekties skausmą. Į stebuklingą vietą traukia viso pasaulio žmonės. Juos čia gena nepakeliamas gedulas. Tačiau grėsmingas taifūnas grasina sunaikinti šią paskutinę viltį ir Jui pasiryžusi aukoti net ir gyvybę, kad tik telefono būdelė liktų stovėti. Ji saugos šią vietą, taip viliojančią į vidų, vietą į kurios vidų įžengti vis dar neišdrįso. Ką gi ji pasakytų savo mamai ar mažylei?

Jui susitinka Takeši, kuris neseniai prarado žmoną ir liko vienas su trejų metų dukra, nustojusia kalbėti. Jis telefonu kalbasi apie dukros ateitį, gyvenimą ir planus. Pamažu tarp Jui ir Takeši užsimezga švelni, jautri draugystė.

Romanas „Tai, ką patikime vėjui“ – jautrus ir šiltas pasakojimas apie žmones, kurie visais įmanomais būdais bando išgyventi netektį. Apie draugystę. Apie tikėjimą ir viltį. Autorę Laurą Imai Messina įkvėpė tikra istorija apie realiai egzistuojančią telefono būdelę ir jos magišką trauką. Rašytojos stilius subtilus, neskubus ir puikiai perteikiantis japonų kultūrą be tarpusavio santykius.