Naujienos

Gaminame apsauginius skydus medikams

2020 03 25

Birštono viešoji biblioteka entuziastingai prisidėjo prie Lietuvos nacionalinės M. Mažvydo bibliotekos ir „Robotikos mokyklos“ iniciatyvos 3D spausdintuvu spausdinti rėmelius (laikiklius) apsauginiams skydams, skirtiems saugiam medikų darbui. Turime du 3D spausdintuvus, kurie per 6 valandas gali pagaminti 5 vienetus laikiklių, tačiau iki kokybiško galutinio produkto buvo daug derinimo ir bandymų. Kolega Jonas Dirginčius pateikė naudingą pasiūlymą, kaip patobulinti pradinį pateiktą apsauginių skydelių rėmelio maketą, kad jis būtų funkcionalesnis ir patogesnis, kad nesulūžtų uždedant skydelį. Ir juo buvo pasinaudota.

18 vnt.  apsauginių skydelių perdavėme  Birštono pirminės sveikatos priežiūros centro medikams. Taip pat atliepdami į Prienų rajono pirminės sveikatos priežiūros centro greitosios medicinos pagalbos skyriaus vadovo, skubios medicinos pagalbos slaugos specialisto Žygimanto Savicko kovo 25 d. kreipimąsi į visuomenę su pagalbos prašymu padėti apsaugoti savo darbuotojus ir pasidalinti atliekamomis apsaugos priemonėmis, perdavėme 12 bibliotekoje pagamintų apsauginių skydelių. Neapsakomai džiaugiamės galėdami prisidėti prie apsaugos tų, kurie saugo mus. 

Dėkojame iniciatyvos koordinatoriams Nacionalinės bibliotekos dirbtuvių PATS SAU administratoriui Donatui Kubiliui, „CGTraider“ generalinei direktorei  Daliai Lašaitei-Kamantauskei  bei kolegoms Jonui Dirginčiui, Ingridai Vaitkevičienei,  Donatai Revuckienei, Irmai Kleizienei, Ilonai Palaikienei.

Saugokime vieni kitus.