Įvykę renginiai

Įvykę renginiai

„Pojūčių teatro“ kūrybinės dirbtuvės „Koks vikšrelis tu esi?“

2022 09 21

Rugsėjo 21 d. (trečiadienį) 18 val. į „Pojūčių teatro“ kūrybines dirbtuves „Koks vikšrelis tu esi?“

Kūrybinėse dirbtuvėse iš įvairių priemonių vaikai kartu su jais atlydėjusiaisiais suaugusiaisiais pasigamins sau sensorinį žaislą – vikšrelį. Liesdami, klausydami, žaisdami su specialiomis medžiagomis atsirinks ir susikurs savo jutiminį vikšrelio dizainą, pripildys jį patinkančiais sunkiais, tampriais, švelniais, skambančiais ar šiugždančiais daiktais.

Šį „ramybės draugą“ galės parsinešti namo ir naudoti visada, kai prireiks susikaupti, atsipalaiduoti ar paleisti susikaupusią energiją per pojūčius.

Sensorinius pojūčius ugdančios dirbtuvės skirtos turintiems autizmo spektro sutrikimų, disleksijos sutrikimų bei neurotipiniams (sutrikimų neturintiems) vaikams nuo 4 iki 9 metų ir jų šeimoms.

„Pojūčių teatro“ įkūrėja režisierė Karolina Žernytė. Teatro performansai, į kuriuos įtraukiamas ir žiūrovas, orientuoti į penkis žmogaus pojūčius. Žmogaus kūnas tampa scena: judesys, lytėjimas, kvapas, garsas, skonis jautriau juntami, dalyvius vienija bendravimas, emocinė ir psichologinė atmosfera. „Scenos“ veiksmas vyksta sąmonėje čia ir dabar.