Įvykę renginiai

Įvykę renginiai

Rebekos Unos edukacija paaugliams

2023 05 15

„Paauglys kaip kūrėjas Ir burtininkas ateities dabarties pasaulyje“

Edukacija skirta 7, 8, 9, 10 klasių moksleiviams 

Rašytojas – įdomi asmenybė. Jis turi gyventi atvira širdimi ir protu, vadinasi, įdomiai, viską susiurbti, permalti per save, kažkiek pasinešioti galvoje, ir dar turėti laiko sėsti (užpakalio darbas, anot vienos kolegės) ir viską užrašyti. Vadinasi, jis turi turėti bent vieną papildomą valandą. 25-ą. Ar tai ne stebuklas? Taigi ta proga metas diskutuoti apie visus mūsų gyvenime pasitaikančius stebuklus / iššūkius. Juos pastebėdami įveiksime viską, net tai, kas atrodo liūdna, baisu, nesuprantama.

Diskutuokime apie tai, kas:

  • yra žmogus ir jo pojūčiai
  • žmogus ir jo poreikiai
  • bendravimo ir kūrimo poreikis nebendravimo / beprasmės pasaulyje
  • trauma, gijimas, stebuklas, persikeitimas
  • pasaulio pagal save perkeitimas.

Knygos diskusijoms ir temoms: „Atjunk“, „Gyvažmogis“, „Šeštadienį, aštuntą valandą“, „Šiukšlių dievas“ ir vasarą pasirodysianti „Paskutiniai vaikai“.

Rašytoja Rebeka Una – populiarių ir įvertintų romanų bei apysakų paaugliams „Atjunk“ , „Gyvažmogis“, „Šeštadienį, aštuntą valandą“, „Šiukšlių dievas“ ir vasarą pasirodysiančios naujos knygos „Paskutiniai vaikai“ autorė. Ji rašo ir jaunesniems skaitytojams – vaikams. Rebeka Una – ne tik rašytoja, bet ir pedagogė, anglų kalbos mokytoja. Pati kūrėja apie save sako: „Esu ir mama, ir mokytoja, ir dėstytoja, bet svarbiausia – ir vaikas, paauglys, ir suaugęs. Rašytojas yra viskas, tarsi dievas, jis sukuria savo pasaulį ir jį siūlo kitiems. Jis yra viskas, nes kitaip negalėtų rašyti apie viską. Visi klausia: iš kur rašytojas semiasi istorijų? Visų pirmas rašytojas turi nemiegoti. Jis turi matyti viską. Nukritusį pieštuką, žmogaus antakį autobuse, užrašą ant gatvės kampo. Juoda, balta, viską. Tik tada, pilnai gyvendamas, jis galės užrašyti. Geriausios mintys juk šauna miegant, bėgant krosą, vaikštant ar plaunant indus. Myliu vaikus, paauglius, nes myliu save ir pati esu tokia kaip jie. Myliu gyvenimą ir stengiuosi nebijoti gyventi, kitaip negalėčiau nė sakinio parašyti apie jį.“