„Literatūriniai vakarai po žvaigždėtu vasaros dangum“

Projekto trukmė: 2021 03 01 – 2021 10 30

Projekto vadovė: Alina Jaskūnienė, el. p. alina.jaskuniene@birstonasvb.lt   tel. Nr. (8 319) 65 760

Projekto partneriai: Laikraščiai „Gyvenimas“ ir „Naujasis Gėlupis“, Birštono turizmo informacijos centras, Vladislavo Sirokomlės muziejus, A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialinis muziejus.

Projektą finansuoja: Lietuvos kultūros taryba ir Birštono savivaldybė.

Apie projektą. Projektu siekiama Aktualizuoti Birštono kurorto kultūrinį, istorinį palikimą, stiprinant bendruomenės pasididžiavimą savo gyvenama aplinka, didinant įtrauktį ir dalyvavimą kūrybiniame procese, skatinant kultūrinį turizmą.

Numatytos veiklos:

1. Organizuoti renginius pristatant istorines ir literatūrines asmenybes, kurios svarbios kurorto raidai – rašė apie jį, skleidė žinią ir prisidėjo prie jo raidos. Renginiuose apjungiamos skirtingos kultūros ir meno sritys: literatūra, muzika, teatras, dailė.

 Kviesime pažinti Birštoną istoriko Teodoro Narbuto raštuose kartu su istorike, hum. m. dr. R. Griškaite, aktoriumi R. Bagdzevičiumi, fortepijoniniu trio „AMICI“.

Prisiminsime publicisto ir poeto Vladislavo Sirokomlės sąsajas su Birštonu. Dalyvaus literatūrologė, VU Polonistikos centro docentė dr. I. Fedorovič, V. Sirokomlės muziejaus muziejininkas dr. J. Šostakovski, aktorius A. Bialobžeskis, fleitininkė A. Janatjeva.

Lauks XVI-ieji S. Moravskio skaitymai skirti XIX a. kostiumui. Dalyvaus istorikė, hum. m. dr. R. Griškaitė, architektūrologas M. Daraškevičius, menotyrininkė dr. A. Bimbirytė-Mackevičienė, aktorius E. Stancikas, muzikuos smuikininkė I. Klusaitė ir gitaristas, jaunųjų atlikėjų konkursų laureatas P. Balevičius.

Regėsime Birštoną rašytojo Antano Vienuolio akimis. Dalyvaus A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialinio muziejaus kuratorius T. Kontrimavičius, aktorė O. Dautartaitė, muzikuos klarnetininkas V. Andriuškevičius.

Kviesime į paskutinį projekto susitikimą, poezijos ir muzikos improvizaciją „Birštonuokimės“ kartu su jūsų mylima aktore V. Kochanskyte bei saksofonininku L. Urbiku.

Kursime optinį atviruką – Odę Birštonui – moiré, ombro-cinéma ir koliažo technikomis. Bus pristatytos šia technika Prancūzijos, Čekijos ir Japonijos autorių sukurtos knygos. Dalyviai taip pat  kviečiami įamžinti Birštono augalijos grožį fotogramos būdu. Bus galima  susipažinti ir su legendine dailininkės I. Naginskaitės interaktyvių paveikslėlių knyga „Ką padarė žirklės“ bei išbandyti mix and mach perkirptų puslapių techniką ir sukurti autorinę knygą, kurioje Birštono banginukas įgaus naujų pavidalų. Dirbtuves ves dalininkė S. Chlebinskaitė, fotografas G. Kavoliūnas, grafikė R. Vasilevičiūtė ir kiti „Knygų šalies“ kūrėjai.

Paskutinį kartą redaguota: 2021-08-02