„Kūrybiniai susitikimai po liepa“

„Kūrybiniai susitikimai po liepa“
Prasideda Birštono viešosios bibliotekos projektas „Kūrybiniai susitikimai po liepa“

Startuoja Birštono viešosios bibliotekos tęstinis projektas vaikams, šeimoms „Kūrybiniai susitikimai po liepa“. Projekto metu bendruomenę, kurorto svečius susiburti pakvies profesionalūs kūrėjai į 17 renginių, 12 knygų pristatymų, iš kurių du – 2021 metų knygos nominantų.

Projekto veiklos apima įvairias kultūros sritis: meną, literatūrą, muziką, teatrą ir kt. Juose dalyvaus profesionalai: kaniterapijos specialistės, rašytojai, dailininkai, iliustruotojai, dainų autorius ir atlikėjas, psichologė ir kt. Patrauklios renginių formos: kaniterapija, įtraukios kūrybinės dirbtuvės, edukacinė veikla, meno terapija, skaitymai, spektaklis, performansas ir kt., kvies vaikus, šeimas, socialiai pažeidžiamus asmenis, neįgalius vaikus ir visus, kurie nori realizuoti save, savo fantaziją, praturtinti ir paįvairinti laisvalaikį, pabendrauti ir pajusti vienybės ir bendrystės galią, susipažinti su menininkais, kūrėjais; skatins naujas idėjas, polėkius ir svajones, kvies paimti knygą į rankas ir skaityti.

Neįprasti skaitymai vyks kaniterapijos užsiėmimuose. Juose kinologės Urtė Ivanavičiūtė, Gintarė Urbonavičiūtė su terapiniais šunimis skaitymo, autizmo spektro sutrikimų turintiems vaikams padės pasijusti geriau tiek emociškai, tiek fiziškai, pagerins pažintinius bei socialinius įgūdžius. Tyrimais įrodyta, kad per kaniterapijos užsiėmimus kinta žmogaus fiziologinės reakcijos, neuromediatorių veikla. Kaniterapijos užuomazgų pastebėta jau antikos laikais, jos pradininku laikomas B. M. Levinsonas. Užsiėmimuose dalyvauja tik specialiai apmokyti šunys. Jie sukurs saugesnę aplinką skaitant pasirinktą knygą, bendraujant su aplinkiniais. 

Birželio 12 d. kūrybingoje popietėje Birštono gimnazijos mokinių ir mokytojos Astos Ferevičienės sukurta teatralizuota literatūrinė kompozicija iliustratyviai primins rašytoją ir poetą, avangardistą Kazį Binkį, kuris susijęs su Birštonu ir kurio 130-ąsias gimimo metines šiemet paminėsime kartu su birštoniečiais ir kurorto svečiais.

Birželio 10 d. Birštono miesto šventės metu laukia „Knygų šalies“ kūrybinės valandos: bendrausime ir kursime kartu su dailininkėmis Sigute Chlebinskaite, Marija Rubavičiūte, rašytoju Kęstučiu Kasparavičiumi, kurio knygos be galo žavi vaikus.

Birželio 30 d. Vienkiemio padalinyje mažieji susipažins su Vaikų 2021 Metų knygos „Kaip sutramdyti žvėryną?“ autore, iliustruotoja Indre Zalieckiene, bus įtraukti į poezijos performansą. Rugpjūčio 25 d. Nemajūnų dienos centre lankytojai ir Nemajūnų padalinio skaitytojai susipažins su knygomis „Marmiai“, jų autore Indre Pavilonyte, dailininku-iliustratoriumi Martynu Paviloniu, kūrybinėse dirbtuvėse galės parodyti savo išmonę.

Vidurvasarį vyks skaitymo triptikas – skaitymo savaitė. Liepos 25 d. pirmiausia susitiksime su legendine poete, vaikų literatūros klasike Violeta Palčinskaite, charizmatiškuoju dainų autoriumi ir atlikėju Vygantu Kazlausku, įstabiąja dailininke-iliustratore Marija Smirnovaite, o meninėje edukacijoje patirsime nepakartojamų įspūdžių. Liepos 26 d. susitikime ir kūrybinėse dirbtuvėse draugausime su knygos „Katinas Miegošius“ autoriumi, kalbininku, vertėju, rašytoju, dr. Egidijumi Zaikausku ir mokysimės priimti draugus tokius, kokie jie yra, mėgautis net mažiausiais dalykais. Liepos 28 d. trečiajame pasimatyme ir improvizuotose dirbtuvėse bus atskleisti knygos „Visurų laboratorija. Miško paslaptis“ dviejų vaikų, smalsiai tyrinėjančių juos supantį pasaulį, atradimai, virusų paslaptys, patirsime gamtos pažinimo džiaugsmą su knygos autore Dovile Bajoraite-Dijokiene, dailininke-iliustratore Simona Jurčiukonyte.

Rugpjūčio 1 d. užmegsime šiltą pažintį su 2021 Metų knygos „Siela sumuštinių dėžutėje: nelabai baisios istorijos“ nominante, rašytoja ir iliustratore Kotryna Zyle, kurios ši knyga ir knyga „Geriausia diena“ nominuota premija už kūrybos įvairovę ir mitinių būtybių atspindžius šiuolaikinėje vaikų literatūroje. Rugpjūčio 29 d. dvi knygas: „Betė ir skraidanti gimtadienio dovana“ ir „Superbobutės“, pristatys jų autorius, rašytojas Marius Marcinkevičius, iliustruotoja Lina Itagaki. Bus linksma su jais kurti kūrybinėse dirbtuvėse. Dalyvių lauks staigmena.

Rugsėjo 30 d. „Vėjų teatro“ spektaklio „Kapt kapt kapt“ pagal Indrės Zalieckienės knygą 0–3 metų vaikams ir tėveliams aktoriai Iveta Raulynaitytė ir Lukas Ignatavičius įtrauks į lietaus žaidimus. Spektaklis taps puikia bendravimo erdve. 

Projektas „Kūrybiniai susitikimai po liepa“ kviečia atsitraukti nuo išmaniųjų technologijų ir dalyvauti profesionalių menininkų renginiuose, susipažinti vieniems su kitais, bendradarbiauti kūrybos procese, įgyti patirties, pajusti meilę, rūpestį, realizuoti savo gebėjimus ir fantazijas, dalintis gerumu. Mes galime drauge praskaidrinti kasdienybę, praturtinti vasaros laisvalaikį, sukurti įspūdingus reginius, laikydami rankose knygą. Projekto pagrindinis siekis – skatinti skaitymą. Praleiskime šiltus vasaros vakarus kartu su knyga.

Projektą „Kūrybiniai susitikimai po liepa“ finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Birštono savivaldybė. Projekto partneriai: Birštono gimnazija, Nemajūnų dienos centras, Birštono vienkiemio bendruomenė, UAB „Gyvenimas“, VšĮ „Krašto vitrina“

Paskutinį kartą redaguota: 2023-05-19