Knyga

Angelų vasara

2021 05 06

Pranevičienė, Eitvydė
Angelų vasara : novelės / Eitvydė Pranevičienė. - Jonava : Dzindra, 2020 (Kaišiadorys : Printėja). - 191, [1] p. ; 22 cm. - Tiražas 500 egz.. - ISBN 978-609-95568-1-9 (įr.)

Turinys: Auksas, bučinys ir lietus ; Aš jaučiu Tave… Laiškai ; Kaminkrėtys ; Kelionė į Etną ; Išnuomotas namas ; Angelų vasara ; Nepatirtas jausmas ; Įsijunk šypseną ; Smuiko raktas ; Juodoji žuvelė ; Apkabink mane ; Gražuolės ir aistruoliai ; Kosas ; Armino Gaselio paskaita ; Užpuolikai ; Tyla ; Kiek kainuoja viltis ; Nematomoji pusė ; Gimtadienio dovana ; Naivi panelė ; Dar pabūk

Saugojimo vieta:  AB

Knyga apie nuojautą, žodžius, keliones, veiksmus lyg apie plonytę amforą, kurioje visa tai telpa. Novelėse susiduria dviejų žmonių subtilūs vidiniai poreikiai. Dėl to kyla klausimų, į kuriuos arba nėra atsakymų, arba vietoje jų sąmoningai sulaukiama tylos. Bet ar tikrai šalia mūsų esantis žmogus žino visus atsakymus? O jeigu ir žino, ar privalo atsakyti? Išspręsti šią dilemą turime kiekvienas pats.

Pateikta nemažai subtilių detalių apie gydytojų ir psichologų darbą. Tuo norėta pabrėžti, kad moralinių sprendimų galutinis kriterijus turėtų būti žmogiškumas ir meilė, todėl labai svarbu tausoti savo ir kitų emocinę sveikatą.

Smulkiai aprašytas sunkus menininkų darbas – ar tai būtų paveikslas, ar skulptoriaus lėlės, kuriama muzika – visam tam svarbūs menininko įrankiai, instrumentai, fantazija ir, be abejo, žinios.