Apie bilioteką

Misija ir vizija

Bibliotekos misija – užtikrinti prieigą prie įvairių informacijos šaltinių, panaudojant tradicinius išteklius bei šiuolaikines technologijas, skatinti skaitymą, kultūrinę veiklą, kūrybiškumą bei mokymąsi visą gyvenimą, tenkinant savivaldybės gyventojų bei kurorte besigydančių, poilsiaujančių žmonių poreikius.

Bibliotekos vizija – novatoriška, funkcionali, atvira lankytojams biblioteka, plėtojanti tradicines ir šiuolaikines paslaugas, lanksčiai prisitaikanti prie bendruomenės ir kurorto svečių poreikių.

Apie mus

Lankytojams siūlome turtingą spaudinių fondą – esame sukaupę per 77 000 fiz. vnt. įvairių dokumentų (knygų, natų, garso ir vaizdo ir kt. dokumentų). Kviečiame skaityti periodinius leidinius, knygas bei pasiskolinti į namus.

Bibliotekoje galima nemokamai naudotis internetu, kompiuteriais, klausytis audioknygų, grožinės literatūros, muzikos garso įrašų.

Pas mus rasite ir patrauklių erdvių, tinkančių nuotoliniam darbui ar „darbostogoms“.

Esame kurorto biblioteka, todėl savo veiklą siejame su sveikatinimu. Ypatingą dėmesį skiriame biblioterapijai – gydančiam skaitymui. Susidūrus su gyvenimo sunkumais, kviečiame pasižvalgyti teminėje biblioterapinių knygų lentynoje, pavartyti mūsų ir specialistų parengtą biblioterapinių knygų sąrašą, išsirinkti knygą, kuri įkvėps, suteiks vilties, padės įveikti stresą, baimes, nerimą ar kitus sunkumus. 

Nuo 2008 m. inicijuojame, rengiame biblioterapinius projektus, organizuojame užsiėmimus grupėse. Sukaupta patirtimi dalinomės su kolegomis iš Lietuvos, Slovėnijos, Rusijos, Latvijos, Turkijos, Nyderlandų. Nuo 2013 m. organizuojame biblioterapijos konferencijas „Biblioterapija. Knyga gali prakalbinti ir gydyti“
Organizuojame skaitmeninio raštingumo mokymus, teikiame naudojimosi kompiuteriu ir internetu, elektroniniu katalogu, skaitmeninėmis bazėmis, įvairiomis kompiuterinėmis programomis ir kt. konsultacijas.

Birštono gyventojams, turintiems „Birštoniečio“ kortelę, siūlome šiaurietiško ėjimo lazdų skolinimo paslaugą.
Nuo 2017 m. koordinuojame Neformalųjį suaugusiųjų švietimą ir tęstinį mokymąsi Birštono savivaldybėje.

Aktyviai prisidedame prie kurorto kultūrinio gyvenimo: organizuojame įvairius literatūrinius renginius, parodas, dalyvaujame akcijose.

Esame atviri naujovėms. Suaugusiems siūlome modernias šiuolaikines technologijas: grafinę planšetę, negatyvų ir nuotraukų skaitmeninį 360 skenerį, Web tipo FHD kameras, dronus, rašalinį, 3D spausdintuvus.

Organizuojame ir įgyvendiname vaikams bei suaugusiems skirtus projektus, kuriais siekiame ne tik plėsti tradicines, bet ir diegti naujas paslaugas.


Kviečiame vaikus ir jaunimą į skaitymus, edukacines, kūrybines veiklas, viktorinas ir kitus renginius. Mažųjų dėmesio laukia didaktinės, pasakų knygelės, žaislai, žaidimai, linguoliukai, animaciniai, meniniai filmai. Jaunimui siūlome stalo žaidimus, patogią poilsio erdvę.

14 vasarų mažuosius birštoniečius ir kurorte vasarojančius vaikus kviečiame į tradiciniais tapusius vasaros skaitymus „Vasara su knyga“. Džiaugiamės, kad du metus iš eilės mūsų prasmingas darbas su vaikais yra pastebimas ir įvertinamas:
Mokymosi ir technologijų erdvėje laukiami ne tik vaikai, bet ir jų tėveliai, seneliai, fizikos, chemijos, informatikos mokytojai ir moksleiviai, studentai. Čia galima susipažinti su robotika, programavimu, šiuolaikiškais konstruktoriais, juos patiems išbandyti. 6–9 ir 10–16 metų vaikams organizuojame robotikos laboratorijas.

Pabūti su savo vaikais, prasmingai kartu leisti laisvalaikį mamos, esančios motinystės atostogose, taip pat auginančios vyresnius vaikučius bei tėveliai buriasi klube „Mama, mažylis ir knyga“. Susitinkame su vaikų rašytojais, psichologais, menininkais, žaidžiame edukacinius, lavinančius žaidimus, išlaisviname fantaziją kūrybinėse veiklose.

5–14 metų vaikų grupėms siūlome edukacines programas: integruotas literatūros, dailės ir lėlių teatro dirbtuves „Žaidžiame pasaką“, pažintinę ekskursiją bibliotekoje ir smėlio užsiėmimą  „Auk bibliotekoje!, pažintį su kvapniosiomis žolelėmis.

Susidomėjote? Mūsų durys visuomet atviros Jums! Draugaukime!
Paskutinį kartą redaguota: 2023-03-15
Galerija