DUK

Dažnai užduodami klausimai

Prieš pasinaudodami paslauga „Klausk bibliotekininko“, pabandykite atsakymą rasti čia:

Paskutinį kartą redaguota: 2020-03-29

Kaip tapti bibliotekos skaitytoju?

Norint tapti bibliotekos skaitytoju, užsiregistruoti galima dviem būdais:

paslaugų portale www.ibiblioteka.lt, atvykus į viešąją biblioteką (adresas) arba mūsų padalinius.

Kokiomis paslaugomis galima naudotis neturint skaitytojo pažymėjimo?

Neturint skaitytojo pažymėjimo galima lankytis bibliotekos renginiuose, pasinaudoti kompiuteriu, interneto ryšiu, skaityti skaitykloje. Plačiau rasite skiltyje Paslaugos.
Kaip sužinoti, kokie leidiniai yra saugomi bibliotekoje?

Apie mūsų bibliotekoje saugomus leidinius galite sužinoti iš Birštono viešosios bibliotekos elektroninio katalogo, atvykus į viešąją biblioteką arba mūsų padalinius.

Kaip rasti knygų rūpima tema?

Birštono viešosios bibliotekos elektroninio katalogo Išplėstinės paieškos puslapio langelyje „Dalykas“ (kairėje ekrano pusėje) įrašykite dominančią temą. Tema turėtų būti reiškiama dalykinėmis rubrikomis glaustai vienu ar dviem žodžiais. Temos formuluotę galite patikslinti paspausdami šalia langelio esantį mygtuką   – atsivėrusiame lange įrašykite reikšminį žodį vardininko linksniu ar jo fragmentą (t. y. žodžio pradžią). Atsivėrusiame dalykinių rubrikų sąraše varnele pažymėkite reikiamą dalykinę rubriką ir spustelėkite mygtuką „Pasirinkti pažymėtus“ (dešinėje ekrano pusėje). Rubrikos automatiškai bus įkeltos į paieškos langelį „Dalykas“. Belieka spustelėti mygtuką „Ieškoti“. Spustelėję šalia langelio „Dalykas“ esantį klaustuko ženklelį, rasite naudingų patarimų.

Kaip galima pratęsti knygų grąžinimo terminą?

Pratęsti knygų grąžinimo terminą galite bibliotekos elektroniniame kataloge, atvykę į viešąją biblioteką ar mūsų padalinius arba tel. Nr.: 8 319 65615 (Suaugusiųjų skaitytojų aptarnavimo skyrius); 8 319 56780 (Vaikų ir jaunimo aptarnavimo skyrius).

Kaip internetu užsakyti leidinius?

Užsakyti leidinius (nuoroda į skiltį Katalogai/duomenų bazės „Kaip naudotis katalogu?“) galite bibliotekos elektroniniame kataloge.

Kaip galėčiau užsakyti leidinių iš kitų Lietuvos ar užsienio bibliotekų?

Jei neradote leidinio mūsų bibliotekoje, užsakysime jį per  tarpbibliotekinį abonementą (TBA) iš kitų bibliotekų. Paslauga yra mokama – teks susimokėti už siuntimo išlaidas.

Kuo naudinga paslauga „Klausk bibliotekininko“?

Paslaugos tikslas – suteikti trumpą informaciją. Elektroniniu paštu atsakome į klausimus apie biblioteką, jos fondus, aptarnavimo tvarką, duomenų bazes, katalogus, dokumentų paiešką.

Ar teikiama informacija telefonu ir el. paštu?
Telefonu ir el. paštu atsakome į konkrečius klausimus apie biblioteką, jos fondus, teikiamas paslaugas, aptarnavimo tvarką