Knyga

Auklė

2021 01 21

Macmillan, Gilly
Auklė : [psichologinis trileris] / Gilly Macmillan ; iš anglų kalbos vertė Mykolė Lukošienė. - Vilnius : „Baltų lankų“ leidyba, 2020. - 430 p.. - Tiražas 2500 egz.. - ISBN 978-609-479-379-0

Saugojimo vieta:  AB

Gilly Macmillan knyga „Auklė“ – gotiška atmosfera alsuojantis psichologinis trileris, kuriame gausu tamsių šeimos paslapčių, melo, klastos, apgailestavimų, nepasitikėjimo ir sužlugdytų likimų. Kaip toli gali nueiti žmogus, kad įskaudintų kitą?

Trileris seka anglų aristokratų šeimą. Holtai savo septynmetei dukrai pasamdo auklę Haną, kuri greitai susidraugauja su mergaite, o geri jų santykiai išryškina motinos šaltumą. Tačiau 1988-tų metų vasarą Hana dingsta be pėdsakų, o mažoji Džoselina lieka sugniuždyta. Atsitiesti nepadeda ir mama, nuolat kaltinanti mergaitę dėl auklės dingimo.

Vos pasitaikius progai Džoselina sprunka iš niūrių namų, tačiau grįžta čia po trisdešimties metų. Aplinkybių verčiama ji, kartu su dešimtmete dukra, bandys atkurti santykius su mama ir susikurti naują gyvenimą.

Netrukus ežere atsitiktinai rasti žmogaus palaikai atveria tikrą Pandoros skrynią. Džoselina ima abejoti ar ji apskritai pažįsta savo motiną. Netikėtas beldimas į duris ir staigmena už jų dar kartą išspiria netvirtą tiesos pagrindą iš po kojų. Džoselina pasiryžta išsiaiškinti, kas buvo jos auklė, kodėl ji išvyko ir kokią rolę šiame gyvenimo spektaklyje vaidino mama?