Knyga

Bičių revoliucija

2020 12 01

Pelliccia, Monica
Bičių revoliucija : kaip išgelbėti maistą ir žemdirbystę pasaulyje / Monica Pelliccia, Adelina Zarlenga ; [vertimas iš italų kalbos: Toma Gudelytė]. - [Vilnius] : Dvi tylos, [2020] ([Vilnius] : BALTO print). - 151, [1] p. : iliustr. ; 18 cm. - Orig. antr.: La rivoluzione delle api. - Bibliogr. išnašose: p. 133-151. - Tiražas 2000 egz.. - ISBN 978-609-8232-10-3
Kn. taip pat: Dr. Vandanos Shivos įžanginis žodis: p. 9-11 

Saugojimo vieta:  AB

Monicos Pelliccia ir Adelinos Zarlenga išsamaus pavadinimo knygoje – „Bičių revoliucija: kaip išgelbėti maistą ir žemdirbystę pasaulyje“ raginama nedelsiant imtis globalių ir lokalių veiksmų ir pradėti saugoti bites, vieną svarbiausių grandžių žemės ūkio ir visos ekosistemos veikloje.

Žmonės akivaizdžiausią bičių naudą mato per jų gaminamus produktus – medų ir kitus dalykus, bet jie tėra maža bičių daromos vertės dalis. Bitės yra atsakingos už 75 procentus to, kas kasdien patiekiama ant stalo: apdulkinimas leidžia susiformuoti ir plisti augalams, kuriais maitinamės, taip pat padeda išsaugoti bioįvairovę. Skaičiuojant ne metaforiškai, o ekonomiškai, bičių veiklą žemės ūkiui galima įvertinti 200 milijardų dolerių per metus suma. Visi šie septyniasdešimt penki procentai (ir šimtai milijardų) yra pavojuje – dėl globalaus atšilimo ir pesticidų bitės pradėjo nykti visame pasaulyje.