Knyga

Dalelė manęs

2023 07 14

Dalelė manęs : [ką darytum, jei gautum antrą šansą gyventi?] : [romanas] / Nicky Pellegrino ; iš anglų kalbos vertė Dalia Žukauskienė. – Vilnius : Sofoklis, 2021 (Gargždai : ScandBook). – 319, [1] p. ; 22 cm. – ISBN 978-609-444-399-2 (įr.)

Saugojimo vieta: AB

Apie knygą

Pagrindinė romano veikėja Vivi Palmer, gimusi su širdies yda, žino, ką reiškia gyventi itin atsargiai ir nuolatinėje baimėje. Transplantacija suteikė antrą šansą pagaliau pasidžiaugti gyvenimu, tačiau moteris niekada neišdrįso jo maksimaliai išnaudoti.

Vivi dirba žurnaliste ir kai jos redaktorius sužino apie persodintą širdį, įkalba parašyti straipsnį bei pasidalinti patirtimi. Tai nulemia pažintį su donoro mama Greise, kuri prašo pagalbos, nes nori surasti visus žmones, kurie šiandien turi dalelę jos sūnaus.

Vivi, nenoriai įsitraukusi į šią misiją, išnaudoja žurnalistės savybes ir vieną po kito suranda nedidelę nepažįstamų žmonių grupelę. Kai jų gyvenimai ir istorijos persipina, moteris supranta atsidūrusi naujoje šeimoje, padėsiančioje atrasti nepaprastą jos laukiantį gyvenimą.

Romanas „Dalelė manęs“ sukels daugybę emocijų: prajuokins ir privers verkti, įkvėps vilties ir tikėjimo. Rašytoja Nicky Pellegrino ne tik kuria gražią istoriją apie žmogiškuosius ryšius, tačiau paliečia ir donorystės temas: anonimiškumo užtikrinimo problemas, kaltės jausmą ar nuolatinę baimę dėl sveikatos. Įvairių veikėjų požiūriai leidžia į donorystę pažiūrėti skirtingais kampais bei sukelia daugybę vertingų minčių.

Užsakyti leidinį