Knyga

Devyniasdešimtųjų vaikai tampa tėvais

2020 12 01

Urbonaitė, Veronika
Devyniasdešimtųjų vaikai tampa tėvais / Veronika Urbonaitė-Barkauskienė ; [iliustruotoja Ūla Šveikauskaitė]. - [Vilnius] : Dvi tylos, [2020] ([Vilnius] : BALTO print). - 113, [7] p. : iliustr. ; 21 cm. - Bibliogr. išnašose. - Tiražas 2000 egz.. - ISBN 978-609-8232-13-4
Saugojimo vieta:  AB\

Veronika Urbonaitė-Barkauskienė ne vienerius metus rašo tinklaraštį „Pterodaktilis ...ir vaikai“. Pagrindinės jo temos – tėvystės iššūkiai šiuolaikiniame pasaulyje. Autorė dažnai kalba apie pusiausvyros paieškas, iššūkius ir bandymą suderinti daugybę savo vaidmenų. Dalį minčių rasime ir knygoje „Devyniasdešimtųjų vaikai tampa tėvais“, tiesa, čia taip pat nugulė pasvarstymai, kurie niekada nepasirodė bloge.

Kas gi yra tie devyniasdešimtųjų vaikai? Autorė savo knygoje taip vadina asmenis, kurie gimė per dvidešimtojo amžiaus paskutinius du dešimtmečius. Šie žmonės jau nuo jauno amžiaus gebėjo naudotis technologijomis, internetas jiems nebuvo egzotika, prieinama begalybė informacijos. Visa tai turėdami ir matydami kitus pavyzdžius, jie sau kelia nerealius lūkesčius, o kiekvieną nesėkmę reaguoja gerokai jautriau nei ankstesnės kartos.