Knyga

Diplomatų šypsenos ir pokštai

2021 02 11

Eidintas, Alfonsas (1952–)
Diplomatų šypsenos ir pokštai / Alfonsas Eidintas. - Vilnius : Briedis, 2020 (Vilnius : BALTO print). - 342, [1] p., [16] iliustr. lap. : portr. ; 25 cm. - A. Eidinto knygos, studijos, monografijos: p. 340-342 (38 pavad.). - Asmenvardžių r-klė: p. 331-337. - ISBN 978-9955-26-725-6 (įr.)
Kn. taip pat: Apie autorių: p. 339

Saugojimo vieta:  AB

„Ši knyga "Diplomatų šypsenos ir pokštai" apie humorą diplomatijoje, bet skiriama ne tik diplomatams ar tarptautinių santykių, politikos, istorijos bei teisės mokslų studentams, įvairių valstybės įstaigų darbuotojams, sportininkams, kurie bendrauja su užsieniečiais. Ji pravarti Lietuvos karininkams, dalyvaujantiems susitikimuose ir misijose su kitų valstybių kariškiais, mūsų šalies gynybos atašė. Dar labiau ji reikalinga verslo žmonėms, kurie kasdien bendrauja su užsienio kompanijų atstovais, dalyvauja derybose ir kaip ekonominiai diplomatai reprezentuoja mūsų šalį. Juk prekybos diplomatija dažnai vyrauja net atskirų šalių santykiuose. Geras humoro jausmas verslininkams itin praverčia, nes jie sudaro sutartis su įvairiomis kompanijomis, taip pat neretai bendrauja su kitų valstybių pareigūnais. Verslininkai irgi turi išmanyti diplomatinį protokolą, vienos ar kitos šalies istorinius bei kultūrinius ypatumus, papročius, žmonių charakterius, nes tai palengvina bendravimą su partneriais. Diplomatijoje ir versle atsitinka daug juokingų situacijų, todėl parodydamas, kaip diplomatai ir verslininkai gali išnaudoti humorą savo labui, viliuosi, jog ši knyga padės vykusiu pokštu, sąmojumi, išmone, pajuokavimais daugiau pasiekti, įgyti naujų draugų.

Didžiausias motyvas parašyti šią knygą buvo noras pasidalyti skaitytu, regėtu ar „suskeltu“ diplomatiniu humoru su visais juokauti mėgstančiais skaitytojais, nes juokas ne tik palengvina bendravimą, bet ir padeda išvengti keblių situacijų.“
Alfonsas Eidintas