Knyga

Emocinis lankstumas

2021 05 14

David, Susan A.
Emocinis lankstumas : kaip geriau suprasti savo emocijas ir išmokti jas priimti / Susan David ; iš anglų kalbos vertė Eglė Černiauskaitė. - Vilnius : Alma littera, 2020 (Gargždai : ScandBook). - 286, [1] p. ; 22 cm. - Orig. antr.: Emotional agility. - Bibliogr.: p. 257-286 (247 pavad.). - Tiražas 1700 egz.. - ISBN 978-609-01-3506-8 

Saugojimo vieta:  AB

Žinoma amerikiečių psichologė ir lektorė Susan David daugiau nei dvidešimt metų studijavo emocijas, laimę bei pasiekimus ir sukūrė savo metodą. Ji suprato, kad nesvarbu, koks žmogus protingas ar kūrybingas, kokio tipo jo charakteris, svarbu, kaip jis valdo savo vidinį pasaulį – mintis ir jausmus – galiausiai tai ir nulemia jo sėkmę arba nesėkmę.

Tai, kaip mes reaguojame į vidines patirtis, valdo mūsų veiksmus, karjerą, santykius, laimės pojūtį, sveikatą – viską, kas gyvenime svarbiausia. Būdami žmonės, mes esame linkę į panašius jausmus – abejones savo jėgomis, gėdą, liūdesį, baimę ar pyktį – tai gali mus lengvai nuvesti netinkamu keliu. Emociškai lankstūs žmonės neturi imuniteto stresui ar nesėkmėms. Esminis skirtumas tas, kad jie žino, kaip prisitaikyti, suderinti savo veiksmus su vertybėmis ir daryti mažus, bet svarbius pokyčius, kurie padeda gyventi augant. Emocinis lankstumas nesusijęs su blogų jausmų ar minčių ignoravimu, tai greičiau tam tikras būdas drąsiai juos sutikti, o tuomet lengvai ir ramiai paleisti.