Knyga

Gydytojas iš Saragosos

2021 03 13

Gordon, Noah (1926–) (Gordonas, Noa)
Gydytojas iš Saragosos : romanas / Noah Gordon ; iš anglų kalbos vertė Rima Rutkūnaitė. - Vilnius : Alma littera, 2020 (Vilnius : BALTO print). - 461, [2] p. ; 22 cm. - Orig. antr.: The last jew. - Tiražas 3500 egz.. - ISBN 978-609-01-4083-3 (įr.)

 Saugojimo vieta:  AB 2

knyga, kuri pasakoja apie skaudų žydų likimą penkiolikto amžiaus Ispanijoje. Tuo metu tautą persekiojo negailestinga Ispanų inkvizicija.

1492-ais metais Ispanų inkvizicija savo gniaužtuose laikė visą šalį. Po šimtmečius bažnyčios remiamų persekiojimų, žydai, kurie ispanų gyvenime buvo svarbūs nuo pat Romėnų laikų, karališkuoju įsakymu galutinai ištremiami. Tie, kurie nori likti šalyje yra tiek įsibauginę, kad priima katalikų tikėjimą. Didelė dalis kitų šeimų nusprendžia palikti Ispaniją ir išvykti. Deja, daugelis jų nužudomi dar nespėję pabėgti iš šalies.

Penkiolikmetis Jonas yra vieno geriausių to meto Ispanijos sidabrakalio sūnus. Vaikinas netikėtai netenka brolio – jis nužudomas paslaptingomis aplinkybėmis. Netrukus inkvizicija susidoroja ir su berniuko tėvu. Šie žmonės – nematomos aukos bendrame fanatiškų žudynių plane. Dėl aplinkybių įstrigęs Ispanijoje Jonas duoda sau pažadą gerbti šeimą ir niekada neatsisakyti savo tikėjimo bei puoselėti žydiškas tradicijas.