Knyga

Įkalinta

2021 10 14

Riel, Ane (1971–)
Įkalinta : romanas / Ane Riel ; vertė Rūta Evelina Šutinytė. - Kaunas : Obuolys [i.e. Lectio divina], [2020]. - 333, [2] p. ; 22 cm. - Vert. iš: Resin. - Orig. antr.: Harpiks. - ISBN 978-609-484-184-2 (įr.)

Saugojimo vieta: AB 1

Danų autorė Ane Riel sukūrė įtemptą ir širdį drąskantį pasakojimą apie tai, kas gali atsitikti, kai ką nors per daug myli, o tavo noras juos saugoti žeidžia negrįžtamai. Nors knyga turi visus psichologinio ir kriminalinio trilerio žanrui būdingus elementus, autorė tikina, kad rašė romaną ir būtent taip jį reikia vertinti.

Galva – nedidelė sala, kurioje gyvena Horderiai. Iš pažiūros ši šeima įprasta, jų namuose vyrauja santarvė ir meilė, nors tikrovę kiekvienas šeimos narys mato kiek skirtingai. Liv yra Horderių dukra ir ji mirė vos šešerių. Bent jau taip galvoja valdžia.

Liv tėvas žinojo, kad vienintelis gali apsaugoti ją nuo pasaulio. Vieną dieną tėvas išėjo iš namų, išstūmė valtį į jūrą ir žiūrėjo kaip ji sudūžta uolose, o tada nuėjo ilgą kelią iki miesto pranešti apie vienintelio savo vaiko dingimą. Tik Liv tuo tarpu slėpėsi už dėžių tėvo dirbtuvėse. Jis jai pasakė, kad niekada nebereikės eiti į mokyklą ir palikti tėvų. Liv, įkalinta klaustrofobiškoje aplinkoje, naiviomis akimis žvelgia į sąlyginai saugų pasaulį, kuris vieną dieną ima eižėti.

Savo apžvalgose vertindami knygą „Įkalinta“ skaitytojai teigia, kad ji primena makabrišką siaubo filmą, kurį žiūrint norisi nusukti akis, tačiau negali jų atplėšti. Istorija yra gąsdinančiai šiurpi, jaudinanti ir kelianti nerimą, o tuo pačiu turi nepakartojamo švelnumo.

Autorė Ane Riel sukūrė stiprius veikėjus, kurių vieną minutę nekęsite, o kitą – gailėsitės. Įtaigaus Liv balso dėka skaitytojai nukeliami į dusinančią aplinką ir siaubo pasaką primenančią atmosferą su daugybe dirgiklių. Besimainantis istorijos siužetas nuolat vers abejoti, kas teisinga, o kas ne. Šios salos ir jos gyventojų jūs dar ilgai nepamiršite!

Romanas „Įkalinta“ kelia klausimą, kiek jėgų galite skirti tam, kad apsaugotumėte tai, kas nepaprastai svarbu, ypač po to, kai buvo atimta viskas, ką kada nors mylėjote. Kur riba tarp noro saugoti ir neatitaisomos psichologinės žalos?