Knyga

Intymus žodynas : tekstai ir vaizdai

2021 10 20

Fellini, Federico (1920–1993)
Intymus žodynas : tekstai ir vaizdai / Federico Fellini ; sudarė Daniela Barbiani (padedama Stefano Godano) ; Milano Kunderos įžanginis žodis ; Pietro Citati pabaigos žodis ; iš italų kalbos vertė Audrius Musteikis. - [Vilnius] : Odilė, [2020] (Vilnius : Petro ofsetas). - 230, [1] p., [16] iliustr. lap. : iliustr. ; 22 cm. - Virš. antr. ir aut. nenurodyti. - Orig. antr.: Dizionario intimo per parole e immagini. - Bibliogr.: p. 229-230. - Tiražas 1000 egz.. - ISBN 978-609-8222-27-2 (įr.)

Saugojimo vieta: AB 1 2

Italų režisieriaus Federico Fellinio (1920–1993) „Intymus žodynas“ – tai grakštūs didžio menininko pasakojimai apie jo patirtą, suprastą ir kurtą pasaulį. Tai poetiškos miniatiūros, kuriomis režisierius išsako savo požiūrį į kūrybą, religiją, politiką, į meną ir menininkus, į paradoksų kupiną žmogaus gyvenimą. Šiojeknygoje F. Fellinis itin atviras. Jo pasakojimai priartėja prie intymios išpažinties. „Fellinio žodžio menas yra tylesnis, ne taip gerai matomas, tačiau ryškus ir stulbinantis – reikėtų jį iškelti, pabrėžti, išryškinti. [...] Tai menas pasakoti istorijas, apibūdinti aktorius, menininkus, paprastus žmones ar įvykius; jo žvilgsnis į pasaulį, išsakytas žodžiais; jo kalbėsenos elegancija, gelmė, lengvumas; jo kalba, visada kupina poezijos, turtinga emocijų, kokias tik jis gebėjo sukurti ir perteikti“, – rašo apie F. Fellinio „Intymų žodyną“ jo vaikaitė, asistentė ir kūrybos tyrinėtoja Daniela Barbiani.

Režisieriaus „Intymus žodynas“ – tai raktas, padedantis mums geriau suprasti didį menininką ir jo kūrybą, o kartu – ir praėjusį amžių.