Knyga

Jei sumaišytum gyvenimo kortas?

2020 01 17

Eschenazi‏, Carole-Anne (1977-)

Jei sumaišytum gyvenimo kortas? : [romanas] / Carole-Anne Eschenazi ; iš prancūzų kalbos vertė Erika Sabaliauskaitė. - Vilnius : Alma littera, 2019 (Vilnius : Petro ofsetas). - 198, [4] p. ; 25 cm. - Orig. antr.: Et si tu redistribuais les cartes de ta vie?. - Tiražas 2000 egz.. - ISBN 978-609-01-3766-6 (įr.)

Saugojimo vieta:  AB

„Jei sumaišytum gyvenimo kortas?“ – prancūzų rašytojos Caroline-Anne Eschenazi romanas apie asmeninę moters dramą ir gyvenimo pokyčius, kuriems pastūmėja krikštamotės padovanotos Taro kortos.

Anksčiau visas Taros gyvenimas priklausydavo nuo vyro norų ir planų. Ji tarsi gyveno jo gyvenimą - į pasaulį žvelgė jo akimis, laikėsi jo puoselėjamų vertybių ir troškimų.

Ambicingajai ir savimi pasitikinčiai Tarai – keturiasdešimt. Ji veda laidą apie grožį, kurią prodiusuoja jos vyras. Tačiau yra vienas „bet“: jųdviejų santuoka išgyvena toli gražu ne pačius geriausius laikus. Tara pasikliauja savo optimizmu ir tiki, kad anksčiau ar vėliau viskas susitvarkys – aistra vėl suliepsnos, santykiai susigulės, jie ir toliau liks „legendine Paryžiaus pora“.

Tačiau sutuoktinis Viktoras turi kitų planų – jis pareiškia įsimylėjęs kitą, nori skyrybų ir reikalauja užleisti laidos vedėjos vietą naujai mylimajai. Sugniuždyta Tara nuo perdėto visuomenės dėmesio ir nesiliaujančių apkalbų slepiasi krikštamotės Luizianos namuose Arvanos saloje prie Bretanės krantų.

Rūpestingoji krikštamotė įduoda moteriai neįprastą Taro kortų žaidimą, kuris padeda visiems, ieškantiems laimės. Šis žaidimas panašus į iššūkį, nes reikalauja vykdyti tam tikras užduotis. Tarai jis tampa - savęs pažinimo Odisėja. Seni skauduliai ir širdgėla po truputį traukiasi, grįžta gyvybinės jėgos ir pasitikėjimas savimi. Užvertusi paskutinę žaidimo kortą, Tara bus pasiruošusi pradėti naują gyvenimą.

Kiekviena detalė romane „Jei sumaišytum gyvenimo kortas?“ turi simobolinę reikšmę. Sala, kurioje apsigyvena knygos herojė, simbolizuoja asmens sugrįžimą į save, individualumą ir atsiskyrimą nuo pasaulio. O vienatvė vėjo košiamoje saloje puikiai tinka susitikimui su pačia savimi. Tara dvasinėje pažinimo kelionėje turės žengti septynis žingsnius. Jai teks eiti nuo sunkiausių ir skausmingiausių klausimų lengvesnių link, ji atsikratys skausmingos praeities ir tarsi sukurs save iš naujo.