Knyga

Kaip veikia smegenys

2021 01 08

Dirvanskienė, Ramunė
Kaip veikia smegenys / Ramunė Dirvanskienė ; [iliustravo Paulė Gumbelevičiūtė]. - Vilnius : Alma littera, 2020 (Vilnius : Standartų sp.). - 197, [3] p. : iliustr. ; 22 cm. - Tiražas 2300 egz.. - ISBN 978-609-01-4054-3

Saugojimo vieta:  AB 

Neuropsichologė Ramunė Dirvanskienė teigia, kad suprasti, kaip veikia mūsų smegenys yra labai svarbu tam, kad galėtume laiku ir tinkamai pasirūpinti savo pagrindiniu dvidešimt pirmojo amžiaus darbo įrankiu. Rengdama knygą Kaip veikia smegenys“ mokslininkė rėmėsi tiek savo darbo patirtimi, tiek naujausiais moksliniais tyrimais.

Pripažinkime, kad retas kuris susimąsto, kaip mūsų kasdieniniame gyvenime yra priimami sprendimai. Kodėl susergame depresija ar negalime įsiminti svarbių dalykų? Kiekvieną dieną apdorojame milžiniškus kiekius informacijos, patiriame stresą darbe, mokomės – šie veiksniai daro didelę įtaką smegenų veiklai ir ilgainiui jas keičia. Mūsų smegenys yra atsakingos už daugybę sričių: pojūčius, kūno kontroliavimą, kalbą, miegą ir kt. Tad svarbu, kad jos veiktų kuo ilgiau ir efektyviau. Tai tampa įmanoma tik užtikrinus tinkamą rūpestį smegenimis, o tam reikia suprasti, kaip apskritai veikia didžiausia žmogaus centrinės nervų sistemos dalis.