Knyga

Klaida

2022 04 27

Klaida : [romanas] / Antonis Samarakis ; iš graikų kalbos vertė Diana Bučiūtė. – Vilnius : Sofoklis, 2020 (Gargždai : ScandBook). – 190, [2] p. ; 22 cm. – ISBN 978-609-444-335-0 (įr.)

Saugojimo vieta: 2: AB

Apie knygą

Vienas žymiausių dvidešimtojo amžiaus graikų rašytojų Antonis Samarakis romane „Klaida“ nukelia skaitytojus į diktatūros ir policinio režimo valdomą šalį. Distopinė istorija lyginama su Franz Kafka ir George Orwell kūryba. Knygos žanrą nusakyti sudėtinga. Iš dalies tai psichologinis trileris, iš dalies – politinė satyra. „Klaida“ taikliai išpranašavo diktatūrą, kuri Graikijoje įsigalėjo vos po poros metų nuo romano pasirodymo.

Romano „Klaida“ veiksmo vieta – nežinoma valstybė, kurią valdo policinis režimas. Slaptieji agentai visus gyventojus vertina paprastai – priešas arba šalininkas. Priešai sunaikinami, gerai suteptas režimo aparatas važiuoja toliau.

Antonis Samarakis siužeto neapkrauna ir jis yra gana paprastas, taupus aprašymais, tačiau apgaulingas, su netikėtais vingiais ir geru humoru. Kavinėje „Sportas“ suimamas pilietis, įtariamas sąmokslu prieš režimą. Įtarimai migloti, juos sunku pagrįsti, todėl du slaptieji agentai apsimestiniu draugiškumu bando išprovokuoti suimtąjį bėgti ir taip pripažinti kaltę, arba tiesiog įvardinti savo nusikaltimus. Ir nors siužetas nesudėtingas, visas romano gylis atsiskleidžia per veikėjų dialogus ir vidinius pamąstymus.

Užsakyti leidinį