Knyga

Kunigas Ričardas

2021 05 18

Lavaste, Laima
Kunigas Ričardas / Laima Lavaste. - Vilnius : Alma littera, 2020 (Vilnius : BALTO print). - 428, [4] p., [12] iliustr. lap. : iliustr., portr. ; 22 cm. - Tiražas 5000 egz.. - ISBN 978-609-01-4368-1 (įr.)

Saugojimo vieta:  AB 1

Knygą „Kunigas Ričardas“ sudaro kelios dalys. Pirmoji – „vaikystės sodas“. Ji nukelia į nerūpestingas būsimo kunigo gyvenimo dienas. Šis skyrius, ko gero, labiausiai primena tradicinę biografiją ir pasakoja apie vaikystės namus, santykius su tėvais, močiute, vaikiškus nuotykius ir kitus nerūpestingam gyvenimo etapui būdingus dalykus.

Kitas skyrius „Dvasinė branda“ – pasakojimas apie tai, kaip jaunas žmogus pasirinko dvasininko kelią. Kunigas Ričardas kadaise svajojo gydyti žmones, vėliau tapti virėju ir net mokėsi šio amato. Tačiau pašaukimas buvo stiprus. Šioje knygos dalyje aprašomas pasirinkimas, tėvų reakcija, mokslai kunigų seminarijoje.

Trečioje dalyje laukia pasakojimas apie kunigo gyvenimo patirtį, santykį su dievu ir bažnyčia. Daugeliui skaitytojų ypač įdomi pasirodys knygos dalis „Ričardas Doveika apie…“. Čia kunigas išsako mintis apie pačius įvairiausius dvasinius ir visuomeninius klausimus.