Knyga

Lauksiu Tavęs Paryžiuje

2021 01 23

Jio, Sarah (1978–) (Džijo, Sara)
Lauksiu Tavęs Paryžiuje : romanas / Sarah Jio ; iš anglų kalbos vertė Inga Stančikaitė. - Vilnius : „Baltų lankų“ leidyba, [2020] (Gargždai : ScandBook). - 350, [1] p. ; 22 cm. - Orig. antr.: All the flowers in Paris. - Tiražas 2500 egz.. - ISBN 978-609-479-350-9 (įr.)

Saugojimo vieta:  AB

Tai jautri knyga apie persipynusius dviejų moterų likimus, Paryžių ir paslaptis, kurios siekia Antrojo pasaulinio karo metus.

1943 metai, Prancūzija. Vokiečių okupuoto Paryžiaus gyventojai stengiasi išgyventi negandas. Jauna našlė Selina visada garsėjo kaip gražiausių gėlių puokščių meistrė. Kartu su tėvu ir dukrele ji stengėsi išlaikyti verslą, tačiau gražuolė netikėtai patraukia negailestingo vokiečių karininko dėmesį. Jis atkapstęs žydiškas Selinos šaknis imasi šantažo, paženklinęs geltona žvaigžde uždaro parduotuvę ir jaunai moteriai teks daug paaukoti, kad išgelbėtų savo šeimą.

2009 metai, Prancūzija. Po netikėto barnio Paryžiaus kavinėje, Karolina įniršusi mina dviratį ir patenka į eismo įvykį. Po kelių dienų mergina atgauna sąmonę ligoninėje, tačiau suvokia, kad atmintyje neišliko jokių detalių. Karolina neprisimena nei savo vardo, nei avarijos, o tuo labiau nežino, ką ji veikia Paryžiuje.