Knyga

Lengva nebus

2021 01 24

Degėsys, Liutauras (1953–)
Lengva nebus : romanas / Liutauras Degėsys. - Vilnius : Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, [2020] (Vilnius : Petro ofsetas). - 362, [1] p. ; 22 cm. - Tiražas 1200 egz.. - ISBN 978-609-480-161-7 (įr.)

Saugojimo vieta:  AB

Naujausio Liutauro Degėsio romano „Lengva nebus“ pavadinimas jau viską pasako – lengva nebus! O ir iš kur galėtų atsirasti lengvumas, jei susiruošėme nagrinėti veikėjų psichikos problemas. Autorius savo knygoje gilinasi į herojų liūdesį, meilę, neapykantą, pavydo jausmą, nerimą bei vienatvę. Gilintis į save, ar kitą žmogų niekada nebūna lengva.

Romanas „Lengva nebus“ susideda iš kelių sluoksnių ir jokio palengvinimo juos išrūšiuojant skaitytojas neras. Knygos pagrindinis pasakotojas yra rašytojas. Jis kuria romaną apie įvykius, kurie nutiks realiame pasaulyje baigus šią knygą. Pagrindinis veikėjas taip pat yra rašytojas, kuris rašo knygą apie save. O dabar įsivaizduokite, kad šie sluoksniai persipina ir tampa sunku suprasti, kur realybė, o kur išgalvotas pasaulis. Kuri realybė iš tiesų yra realybė? Ar bent vienas rašytojas yra tikras? Painiavos nepalengvina ir tai, kad pagrindinis rašytojas (tik, kuris iš jų yra toks?) savo mintyse nuolat atsiduria aprašomo veikėjo pasaulyje.

„Lengva nebus“ yra šiek tiek mistinis ir šiek tiek detektyvinis romanas, kuriame kovoja du rašytojai. Ši kova tiek psichologinė, tiek fizinė, o skaitytojams iki pat galo neaišku, kuris gi iš jų sugebėjo išlikti.