Knyga

Mano likimo broliai

2021 05 27

Petterson, Per (1952–) (Pettersonas, Peras)
Mano likimo broliai : romanas / Per Petterson ; iš norvegų kalbos vertė Eglė Išganaitytė. - Vilnius : Tyto alba, 2021 (Vilnius : BALTO print). - 270, [2] p. ; 23 cm. - Orig. antr.: Menn i min situasjon. - Tiražas 2500 egz.. - ISBN 978-609-466-528-8 (įr.)

Saugojimo vieta:  AB 

knyga apie vienatvę, paieškas, išsiskyrimą ir Oslą. Kritikų apžvalgose už įtaigų stilių giriamas nuoširdus ir jautrus pasakojimas yra laikomas vienu geriausių pastarųjų metų norvegų romanų.

Vieną 1992 metų rugsėjo sekmadienį Arvido Jenseno bute suskamba telefonas. Tai jo buvusi žmona, paklaikusi ieško pagalbos. Radęs ją tuščioje geležinkelio stotyje Arvidas ieško ir bendro gyvenimo pėdsakų. Tačiau atrodo, tarsi moters gyvenime jo nė nebuvo.

Po skyrybų Arvidas klaidžiojo vienatvėje ir vidinėje tyloje. Žmona, pasiėmusi tris dukras, jį paliko. Tėvus ir brolį pražudė kelto katastrofa. Arvidas – rašytojas ir jis visada save laikė intravertu, tačiau dabar atrodo, kad jis visam laikui liko vienas. Keisti tušti namai, lova ir vienatvė – viskas, kas jam liko. Vyras klaidžioja po miestą, girtauja ir keliauja per atsitiktinių moterų lovas. Arvidas nemoka įsipareigoti, reikšti jausmų, bijo apsijuokti. Pagrindinis veikėjas įkūnija daugybę vyrų.