Knyga

Mes prieš jus

2021 05 12

Backman, Fredrik (1981–) (Bakmanas, Fredrikas)
Mes prieš jus : [romanas] / Fredrik Backman ; iš švedų kalbos vertė Virginija Jurgaitytė. - Vilnius : Alma littera, 2021 (Vilnius : Petro ofsetas). - 420, [2] p. ; 25 cm. - Orig. antr.: Vi mot er. - Tiražas 1800 egz.. - ISBN 978-609-01-4387-2 (įr.)

Saugojimo vieta:  AB

Fredrik Backman romanas „Mes prieš jus“ yra knygos „Lokių miestas“ tęsinys. Skaitytojai vėl susitiks pamėgtus veikėjus, tarp kurių pagrindinis – ledo ritulys.

Bjornstadas, dar vadinamas Lokių miestu, yra maža gyvenvietė Švedijos glūdumose. Žmonės čia gyvena paprasti. Ir darbai jų paprasti. Tačiau svajonės didelės, o bendruomenę ilgą laiką vienijo bendra meilė. Meilė ledo rituliui ir vietinei komandai. Tačiau vienas nutikimas pernai suskaldė gyventojus. Kaimynas stojo prieš kaimyną, draugas prieš draugą, kolega prieš kolegą. Senieji žaidėjai išėjo į artimiausio miesto Hedo ledo ritulio komandą, o vietinis klubas, netekęs investuotojų, stovi ant išnykimo ribos.

Tačiau netikėtai sužimba viltis. Atsiranda gelbėtojas, pasiryžęs ne tik prikelti Bjornstado fabriką, bet ir komandą. Šią treniruoti apsiima nauja trenerė, iš žaidėjų reikalaujanti būti geriausiais. Benjis tampa kapitonu, o aplink jį ir Amatą, greičiausią ledo ritulio žaidėją, buriasi nauja komanda.