Knyga

Metai su tavimi

2021 01 06

Whelan, Julia (1984-)
Metai su tavimi : [romanas] / Julia Whelan ; iš anglų kalbos vertė Vaiva Lešinskaitė. - Vilnius : Sofoklis, 2019 (Gargždai : ScandBook). - 383, [1] p. ; 22 cm. - Orig. antr.: My Oxford year. - Tiražas 1500 egz.. - ISBN 978-609-444-297-1 (įr.)

Saugojimo vieta:  AB 1

Amerikiečių autorės ir garsios aktorės Julios Whelan debiutinis romanas „Metai su tavimi“ – pasakojimas apie Oksforde užsimezgusią romantišką studentės ir dėstytojo pažintį.

Amerikoje gyvenanti Eleonora Duran dar būdama trylikos turėjo svajonę – ji studijuos senajame Oksfordo universitete. Sulaukusi 24-erių ji pagaliau gali ją išpildyti - gavusi Rodo stipendiją, ji rengiasi kelionei į Angliją. Viską šiek tiek sujaukia pasiūlymas dirbti kylančio politiko ir kandidato į prezidentus kampanijos štabe. Nenorėdama praleisti tokios puikios karjeros galimybės, Ela pažada, kad dirbs nuotoliniu būdu, studijuos Oksforde, o pasibaigus mokslo metams grįš į gimtąją šalį.

Tik atvykus į Ameriką pirmąją dieną sugadina nerūpestingas vairuotojas… Netrukus paaiškėja, kad šis žmogus – Džeimis Davenportas, Oksfordo universiteto anglų literatūros dėstytojas. Kitaip tariant, žmogus, su kuriuo Ela visus metus susitiks kone kasdien. Ir nors pirmasis įspūdis nekoks, ilgainiui pažintis gilėja, jausmai stiprėja ir atrodęs lyg nuotykis pirmas susitikimas perauga į kur kas stipresnius jausmus.