Knyga

Mini paskaitos apie maksi dalykus

2021 10 20

Kołakowski, Leszek (1927–2009)
Mini paskaitos apie maksi dalykus / Leszek Kołakowski ; iš lenkų kalbos vertė Vyturys Jarutis. - Vilnius : Mokslo ir enciklopedijų leidybos centras, 2020 (Vilnius : BALTO print). - 229, [2] p. ; 21 cm. - Orig. antr.: Mini-wykłady o maxi-sprawach. - Tiražas 600 egz.. - ISBN 978-5-420-01832-3 

Saugojimo vieta: AB

Knygoje „Mini paskaitos apie maksi dalykus“ – trys serijos, kuriose autorius derina savo erudiciją ir humoro jausmą. Pirmoji serija liečia tokias temas kaip lygybė, melas, dorybė, sėkmė, neatleistina išdavystė, laisvė, prabanga, prievarta ir kt. Antroji serija kviečia diskutuoti apie Dievą, pagarbą gamtai, prietarus, jaunystę, nieko neveikimą, tautinius stereotipus ir apie tai, kas gera ir kas teisinga. Trečia ir paskutinė serija liečia atleidimą, buvimą savo paties savininku, praeitį ir ateitį, laidotuves, draugus ir priešus. Taip pat čia rasite Leszek Kołakowski spėjimus apie religijos ir filosofijos ateitį.

Esė žanro knyga nereikalauja filosofinio pasirengimo. Autorius kalba paprastai, visiems suprantama kalba, tačiau neplaukia vien tik viršutiniais problemos sluoksniais, nevengia aštresnių ir gilesnių pjūvių. Vertingas leidinys aktualus kiekvienam mąstančiam žmogui, kuris nenori pamesti aiškios minties šiame netikrų naujienų pasaulyje.