Knyga

Miško maudynių menas ir mokslas

2020 12 01

Li, Qing (1970–)
Miško maudynių menas ir mokslas
 Shinrin-yoku / Qing Li ; [iš anglų kalbos vertė Mila Monk, Rasa Monkevičienė] ; [žemėlapiai ir iliustracijos: Lina Marcinonytė]. - [Vilnius] : Dvi tylos, [2020] ([Vilnius] : BALTO print). - 205, [1] p. : iliustr., žml. ; 21 cm. - Viršelio antr.: Miško maudynės. - Vert. iš: The art and science of forest-bathing. - Orig. antr.: Shinrin-yoku. - Bibliogr.: p. 197. - Tiražas 2000 egz.. - ISBN 978-609-8232-11-0 (įr.)

Saugojimo vieta:  AB

Japonų miško medicinos eksperto daktaro Qing Li knyga „Miško maudynės. Shinrin-Yoku: apie gydantį gamtos poveikį žmogui“ privaloma kiekvienam žmogui, kuris nori pagerinti savo savijautą šiame neįtikėtinai greitame pasaulyje. Sustokime bent minutėlei!

Shinrin reiškia mišką, o Yoku – maudynes. Miško maudynės yra terapija, kurios tikslas išmokyti žmones sąmoningai leisti laiką medžių apsuptyje, panirti į aplinką bei ne tik jaukiai praleisti laiką gražioje vietoje, bet ir pagerinti savo sveikatą. Knygoje autorius dalijasi savo tyrinėjimų patirtimi ir pasakoja apie miško bei augalų naudą tiek vidinei, tiek fizinei žmogaus būklei.

Knyga „Miško maudynės. Shinrin-Yoku: apie gydantį gamtos poveikį žmogui“ yra ypač aktuali šiais laikais, kuomet mūsų organizmas nespėja su gyvenimo sparta. Dabartinis gyvenimo būdas labai skiriasi nuo pirmykščio. Senovės žmogus gyveno lėtai, labai daug laiko praleisdavo gamtoje. Na|tūralu, kad pavargę nuo streso, miesto, aplinkos ir triukšmo, mes ramybės ieškome miškuose bei parkuose, taip suartėdami su savo protėviais. Tiesa, dar viena šiuolaikinio žmogaus bėda – nebemokame atsipalaiduoti net ramioje aplinkoje. Būtent sąmoningai ilsėtis miške ir moko „miško maudynių“ principai. Knyga apima ne tik teorinius metodus, bet pateikia ir praktinių patarimų, kurie padės kokybiškai atstatyti jėgas.