Knyga

Namai be atliekų

2020 12 01

Johnson, Bea (1974-)
Namai be atliekų : išsamus vadovas, kaip supaprastinti gyvenimą ir sumažinti atliekų kiekį / Bea Johnson ; [iš anglų kalbos vertė Mila Monk]. - [Vilnius] : Dvi tylos, [2018] ([Vilnius] : BALTO print). - 315, [1] p. : iliustr. ; 25 cm. - Orig. antr.: Zero waste home. - Tiražas [2000] egz.. - ISBN 978-609-95571-6-8 (įr.)

Saugojimo vieta:  AB

Amerikietiška svajonė – turėti viską dabar ir čia, nesvarbu, kad naujas daiktas bus panaudotas vos kartą. Nuolatinis poreikis vartoti ne tik apsunkina gyvenimą ir palieka mažiau laiko mėgstamai veiklai – nes juk dėl jo turime gerokai pasistengti, – bet ir virsta kalnais šiukšlių. Knygoje „Namai be atliekų“ Bea Johnson dalinasi patarimais, kaip pakeisti savo gyvenimo būdą, kad vietoj kas savaitę užpildomo 240 l konteinerio, namų ūkio šiukšlės tilptų į vieno litro stiklainį. Per metus!

Prancūzijoje gimusi knygos autorė augo taupioje šeimoje – kaimiškame Provanso regione visi žmonės praktiški ir linkę taisyti, o ne keisti daiktus. Tačiau išvykusi į JAV ir ištekėjusi už amerikiečio, Bea sumanė patirti amerikietiškąją svajonę. Ji su vyru ir dviem vaikais gyveno ramiame priemiestyje, jų trijų šimtų kvadratinių metrų name buvo galima rasti garažą, talpinantį tris automobilius, milžiniškas drabužines, o beprotiško dydžio pramoniniai šaldytuvai nuolat buvo užpildyti maistu.