Knyga

Namų tvarkytojos vadovas

2020 01 09

Berlin, Lucia
Namų tvarkytojos vadovas : novelių rinktinė / Lucia Berlin ; iš anglų kalbos vertė Eglė Naujokaitytė. - [Vilnius] : Kitos knygos, [2019] (Vilnius : AB „Spauda“). - 485, [3] p.. - Orig. antr.: A Manual for Cleaning Women. - Tiražas 2000 egz.. - ISBN 978-609-427-406-0

Saugojimo vieta: AB

Amerikiečių rašytoja Lucia Berlin visą gyvenimą kovojo su savo ydomis, ieškojo būdų išlaikyti keturis vaikus ir susitaikyti su trimis nevykusiomis santuokomis. Geriausi jos darbai sudėti į novelių rinkinį „Namų tvarkytojos vadovas“. Tai kūriniai, gimę iš komplikuotų buities ir būties sąlygų bei išskirtinių vaikystės prisiminimų.

Knygoje „Namų tvarkytojos vadovas“ rašytoja Lucia Berlin kruopščiai, smulkmeniškai, su humoru ir melancholija kuria stebuklus iš visiškai kasdienių akimirkų.

Knyga „Namų tvarkytojos vadovas“ atskleidžia netikėtai didingus nutikimus vietos skalbyklose ar vadinamuosiuose „pusiaukelės namuose“, kur suteikiama pagalba buvusiems kaliniams ar nuo priklausomybių besigydantiems žmonėms. Ji pasakoja apie aukštesniosios klasės gyventojų namus, su kasdienybe nesusitvarkančias motinas, autostopu keliaujančius keistuolius ir blogus krikščionis.

Lucia Berlin iki šiol jos neatradusius skaitytojus nustebins lengvu ir meistrišku rašymo stiliumi bei neįtikėtinu pastabumu detalėms, kurias daugelis dažniausiai praleidžia pro akis ir ausis.