Knyga

Nykstantys mikrobai

2019 12 23

Blaser, Martin J. (1948-)

Nykstantys mikrobai : [kas sukelia šiuolaikines ligas?] / Martin Blaser ; iš anglų kalbos vertė Birutė Tumienė. - Vilnius : Briedis, 2019 (Vilnius : BALTO print). - 372, [1] p. : iliustr. ; 21 cm. - (Sveikatos enciklopedija, ISSN 2538-8436). - Orig. antr.: Missing microbes. - Bibliogr. pastabose: p. 320-372. - ISBN 978-9955-26-688-4 (įr.)

Saugojimo vieta:  AB

 Vis daugiau žmonių serga įvairiomis lėtinėmis ligomis. Vaikų ir suaugusiųjų nutukimas, diabetas, astma, šienligė, alergija maistui, vėžys, celiakija, egzema – tai didžiausios sveikatą žalojančios šių laikų rykštės.

Dr. Martinas Blaseris kviečia kartu leistis į kelionę siekiant suvokti žmogaus vidinės ekosistemos svarbą ir kaip ji susijusi su šiuolaikinėmis ligomis. Autorius tikina, kad dėl įvairių faktorių – piktnaudžiavimo antibiotikais, cezario pjūvio operacijos, didžiulės oro taršos ir pan. – pamažu nyksta mūsų organizmui reikalingos gerosios bakterijos. Mikrobiomas praranda balansą, dėl to sutrinka medžiagų apykaita, nusilpsta imuninė sistema, apninka įvairios ligos. Dr. M. Blaseris pataria, kaip paprastais būdais atkurti pažeistą mikrobiomą ir išvengti sveikatos problemų.

Iš anglų kalbos vertė Birutė Tumienė.