Knyga

Ordesa

2021 05 06

Vilas, Manuel (1962–)
Ordesa : [romanas] / Manuel Vilas ; iš ispanų kalbos vertė Alma Naujokaitienė. - Vilnius : Alma littera, 2020 (Vilnius : BALTO print). - 405, [1] p. : iliustr. ; 23 cm. - Orig. antr.: Ordesa. - Tiražas 2000 egz.. - ISBN 978-609-01-4352-0 (įr.)

Saugojimo vieta:  AB

„Ordesa“ – gili ir prikaustanti meilės, praradimo ir atminties istorija. Protagonistas – vidutinio amžiaus rašytojas, paniręs į netektis, silpnybes ir apmąstymus. Jo mintys vis grįžta į vaikystę, prisiminimus apie tėvus, jų mirtį, gyvenimo skaudulius. Pasakotojas šokinėja tarp praeities ir dabarties, jo tonas – nuo rimto ir niūraus iki kandaus. Autoriaus prisiminimai dažnai nuklysta į Ordesą – vietovę kalnuose, kur jis lankėsi vaikystėje.

Palaužtą vyrą persekioja tėvų mirtis bei neseniai įvykusios skyrybos. Jis kabinasi į praeities prisiminimus. Išsiskyręs su žmona Manulelis persikrausto į butą ir bando palaikyti santykius su dviem sūnumis, kurie jį apdovanoja gailesčio ir paniekos mišiniu. Paskendęs kasdienėje rutinoje mintimis vyras keliauja per savo gyvenimą, nagrinėja santykius su tėvais, o ypač tėvu.