Knyga

Orfėjas

2022 01 19

Orfėjas : [romanas] / Richard Powers ; iš anglų kalbos vertė Valdas V. Petrauskas. – Vilnius : Alma littera, 2021 (Gargždai : ScandBook). – 393, [1] p. ; 22 cm. – Orig. antr.: Orfeo. – Tiražas 1700 egz.. – ISBN 978-609-01-4480-0 (įr.)

Saugojimo vieta: AB

Šioje knygoje, kaip ir kituose kūriniuose, rašytojas nagrinėja mokslo ir technologijų poveikį individams, visuomenei ir gamtai.

Peteris Elsas yra pensininkas kompozitorius, kuris savo namų laboratorijoje eksperimentuoja su bakterijomis. Jo gyvenimas ramus ir be savo slapto cheminio projekto senukas laiką leidžia skaitydamas ar vaikštinėdamas su šunimi. Visą jo kasdienybę apverčia augintinio netektis, pradėjusi grandininę reakciją.

Vieną dieną pagrindinis knygos veikėjas Peteris Elsas atidaro duris. Už jų – policija, susidomėjusi jo gyvenimo siekiu atrasti nemirtingą muziką. Senuko bandymai melodiją užkoduoti DNR molekulės branduolyje valdžios organams atrodo keliantys pavojų valstybės saugumui, o pats Peteris laikomas teroristu.

Bėgdamas nuo saugumo agentų jis leidžiasi į kelionę po šalį, paskutinį kartą aplankydamas kadaise svarbius žmones. Padedamas buvusios žmonos, dukros ir draugo Peteris parengia planą, kaip susidūrimą su teisėsaugos organais paversti nepamirštamu meno kūriniu, pranoksiančiu jo svajones.

Richard Powers romano „Orfėjas“ siužetas pasakoja apie du Peterio Elso gyvenimo laikotarpius: dabartį ir jaunystę. Tai laimės paieškų knyga, kuri patiks visiems intelektualios prozos gerbėjams.

Orfėjo mito įkvėptas romanas apjungia lyrišką prozą, bei stebina giliomis socialinėmis įžvalgomis. Knyga turtinga aprašymais bei gvildenamomis temomis, kuriose jungiasi muzika, terorizmas ir biologija. Muzika čia – vienas iš svarbiausių veikėjų.

Užsakyti leidinį