Knyga

Pamesta siela

2020 12 01

Tokarczuk, Olga (1962–)
Pamesta siela / Olga Tokarczuk, Joanna Concejo ; iš lenkų kalbos vertė Birutė Jonuškaitė. - [Vilnius] : Odilė, [2020]. - [49] p., įsk. virš. : iliustr. ; 27 cm. - Orig. antr.: Zgubiona dusza. - Tiražas 1000 egz.. - ISBN 978-609-8222-25-8 (įr.)

Saugojimo vieta:  AB V.AB

2018-tais metais prestižine Nobelio premija apdovanota lenkų autorė Olga Tokarzcuk šį kartą pristato knygą vaikams „Pamesta siela“. Kartu su iliustratore Joanna Concejo kurta istorija tinka ne tik jauniesiems skaitytojams, bet ir suaugusiems, nes pasakoja apie amžinai aktualią problemą – žmogų, gyvenimo skuboje pametusį sielą ir ne iš karto tą pastebėjusį.

Olgos Tokarczuk vardas girdimas gana dažnai. Nobelio premijos laureatės knygas įvertino ne tik kritikai, bet ir skaitytojai. Taip pat ir Lietuvoje. Tačiau ne visi žino, kad rašytoja kuria ir vaikams. „Pamesta siela“ yra pirmoji jos knyga skirta jaunesnei auditorijai.

Retro stiliaus knyga neša žinutę, kad žmogus turi nustoti bėgti, stabtelėti, pajusti ryšį su aplinka, nes kitaip praras savo sielą. Miela, jauki istorija sugrąžina skaitytojus į vaikystę. Ten, kur jauku, o laikas lėtesnis. Sielą praradęs žmogus ne visada pastebi, kada tai nutinka. Jis bėga, skuba, lekia, užsiima jam svarbiais reikalais. Tačiau siela visada pajunta, kad neteko žmogaus