Knyga

Pamirštų svajonių rūmai

2020 12 01

Betts, Charlotte (Bets, Šarlotė)
Pamirštų svajonių rūmai : romanas / Charlotte Betts ; iš anglų kalbos vertė Rima Rutkūnaitė. - Vilnius : Alma littera, 2020 (Vilnius : Petro ofsetas). - 398, [2] p. ; 25 cm. - Orig. antr.: The palace of lost dreams. - Tiražas 2000 egz.. - ISBN 978-609-01-3957-8 (įr.)
 
Saugojimo vieta:  AB 

Charlotte Betts romano „Neišsipildžiusių svajonių dvaras“ veiksmas (tiksliau – didžioji jo dalis) vyksta Haidarabade, pietinės Indijos mieste, laikais, kai su globalaus dominavimo pasaulyje siekiančia Britanija bandė varžytis ir Napoleono Prancūzija.

Romano „Neišsipildžiusių svajonių dvaras“ herojė Beatrice Sinclair, liūdinti ir finansinių nepriteklių kamuojama jauna našlė, tragiškomis aplinkybėmis praradusi vyrą ir kūdikį, gyvena Hampshire kartu su jos amžiaus podukra. Nebeištverdama slegiančios aplinkos, ji nusprendžia grįžti į savo vaikystės miestą Haidarabadą, kuriame gyvena jos brolis, Britų East India Company darbuotojas.

Atvykusi į 1798-ųjų Indiją, ji stoja akistaton su daugybe permainų – Jahanara Mahal dvaras beveik sugriuvęs, o romantiškuose griuvėsiuose gyvena ne tik Beatrice brolis, bet ir jo jauna žmona, gražuolė indė kartu su savo gausia gimine. Herojė sutinka ir dar vieną pažįstamą veidą iš praeities – vaikystės draugą Harrį, buvusį kareivį, o dabar – gal net ir žvalgą. O gal šnipą?