Knyga

Paskutinė vasara mieste

2021 01 21

Calligarich, Gianfranco (1939–)
Paskutinė vasara mieste : romanas / Gianfranco Calligarich ; iš italų kalbos vertė Lina Gaučytė. - Vilnius : „Baltų lankų“ leidyba, [2020] (Gargždai : ScandBook). - 205, [1] p. ; 22 cm. - Orig. antr.: L'ultima estate in citta. - Tiražas 2500 egz.. - ISBN 978-609-479-361-5 (įr.) 

Saugojimo vieta:  AB

Knygos istorija atskleidžia santykius tarp vyro ir miesto, tai yra, tarp minios ir vienatvės. Pagrindinis kūrinio veikėjas yra Leo, jaunas vyras iš Milano, atvykęs į Romą. Leo blaškosi tarp įvairių beverčių darbų, laiką leidžia alkoholio ir bohemiškų draugų kompanijoje, šlaistosi po apšiurusius viešbučius bei vakarieniauja pas turtingus ir išsilavinusius draugus, kurie gelbėja jį nuo bado.

Viename vakarėlyje Leo sutinka Arianą – lemtingą moterį, kurią iš karto įsimyli. Gražuolė Ariana yra nepaprastai trapi mergina, kurį laiką gulėjusi psichiatrijos klinikoje. Ji gyvena kartu su vyresne seserimi Eva, snobiška aukštos klasės moterimi, kuri mėgsta laiką leisti bendraudama su menininkais, poetais ir inteligentais. Leo ir Adriana išgyvena aistringą, o tuo pačiu melancholišką romaną, kuris persmelktas jo nihilizmo ir jos polinkio į isteriją.

Leo gyvenime neturi jokio rimto siekio. Nors visi jo draugai nori baigti studijas, tuoktis ir sulaukti vaikų, praturtėti, jis pats to visai netrokšta. Leo daug geriau jaučiasi nerdamas į viliojanti miesto susvetimėjimą, kurį įkūnija beprotiška ir nenugalima Adriana.

Romano „Paskutinė vasara mieste“ aprašymai yra itin kinematografiški. Romos gatvės, naktinis gyvenimas ir garsai talentingai skleidžiasi skaitytojų vaizduotėje tarsi geriausias kino filmas. Tekstas kupinas melancholijos, prisiminimų, gyvenimo nuotrupų ir dialogų