Knyga

Piknikas krematoriumo šešėlyje

2023 04 07

Piknikas krematoriumo šešėlyje : [romanas] / Vladis Spāre ; iš latvių kalbos vertė Jurgis Banevičius. – Vilnius : Vaga, 2020 (Gargždai : ScandBook). – 382, [2] p. ; 22 cm. – ISBN 978-5-415-02603-6 (įr.)
Saugojimo vieta: AB

Apie knygą

Latvių autorius Vladis Spare į sceną žengia su aukštos kokybės avangardine proza, kuriai reikia jaunatviško, emocingo skaitytojo, turinčio gerą jausmą ir nestokojančio saviironijos. Apie ką romanas „Piknikas krematoriumo šešėlyje“? Neįmanoma atsakyti, bet jame tikrai rasite minčių apie meilę, mirtį, gyvenimą ir save.

Šis romanas, tai nesibaigianti kelionė, į kurią patraukė keli pagrindiniai veikėjai – Sofija, Vilas, Pepinas ir Betė. Pepinas – nesėkmingas menininkas, Sofija dirba masažo kabinete, Vilis – krematoriume, o Betė yra poetė. Jie stabteli kapinėse, senamiestyje, zoologijos sode, oro uoste – visur, kur nuneša likimas. Jų kelionė nenuspėjama, nesvarbu ar transporto priemonė yra taksi, katafalkas, ar senas gėlių vežimėlis.

Spalvinga knygos „Piknikas krematoriumo šešėlyje“ personažų grupė patiria dar spalvingesnius nuotykius ir įsitraukia į nepaprastus dialogus. Stebint jų kelionę kartais norisi atsilošti ir sušukti „taip nebūna!“, tačiau perskaitykite naujienų portalus, užmeskite akį į komentarus ir suprasite, kad knygos siužetas visiškai įmanomas. Tragikomiškos intonacijos persipina su subtiliais psichologiniais portretais, o tiesioginė kalba vietomis pereina į sąmonės srautą.

Vladis Spare tekstas originalus ir šmaikštus. Autoriaus humoras privers kvatotis, net jei juoktis teks iš savęs. Iš tiesų, šio romano neįmanoma įsprausti į jokius rėmus – juo reikia mėgautis, atrasti naujus siužeto vingius, žaidimus su skaitytoju ir padaryti išvadą, kad kiekviena detalė šioje knygoje turi savo vietą ir prasmę.

Užsakyti leidinį