Knyga

Pragaištingas sprendimas

2022 05 04

Pragaištingas sprendimas : [detektyvinis romanas] / Chris Carter ; iš anglų kalbos vertė Vilma Krinevičienė. – Kaunas : Jotema, [2021] (Vilnius : BALTO print). – 383, [1] p. ; 22 cm. – ISBN 978-609-490-015-0 (įr.)

Saugojimo vieta: AB

Apie knygą

Įtempto siužeto detektyviniame romane skaitytojai jau šeštą kartą susitiks su rašytojo Chris Carter sukurtu veikėju Robertu Hanteriu. Jis – Los Andželo policijos departamento Apiplėšimų ir žmogžudysčių skyriaus pareigūnas, tiriantis ypatingai žiaurias ir daug visuomenės dėmesio sulaukiančias bylas.

Keista nelaimė Vajomingo kaime lemia vyro, kaltinamo dviguba žmogžudyste, areštą. Tačiau vėlesni vietinės nuovados tyrimai atskleidžia daug platesnį paveikslą, kuriame pirmu smuiku griežia serijinis žudikas, jau daugiau nei dvidešimt metų grobiantis ir žalojantis aukas visoje šalyje.

Byla atsiduria FTB rankose, tačiau nusikaltėlis atsisako bendrauti ir agentams prireiks pagalbos iš šalies. Suimtasis sutinka kalbėtis tik su Robertu Hanteriu.

Psichologijos daktaras, genijus, detektyvas Robertas Hanteris – vienintelis žmogus, galintis įsiskverbti į serijinių žudikų mintis ir juos perprasti. Jis pirmą kartą per dešimt metų ruošiasi atostogauti, tačiau taip ir nespėja įlipti į lėktuvą.

FTB prašo Roberto surengti suimto vyro apklausą. Byla detektyvą intriguoja, tačiau jis nė nenumano, kodėl vyras prašė susitikimo. Iki kol pamato sulaikytojo nuotrauką ir atpažįsta savo studijų draugą. Žmogų, kurį Hanteris puikiai pažinojo, ar bent manėsi pažįstąs. Ar senas jo draugas galėjo tapti serijiniu žudiku?

Susitikimų metu atskleidžiamos paslaptys, kurių niekas negalėjo numatyti ir kurios taip sunkiai suvokiamos, kad net FTB jaučiasi bejėgė.

Užsakyti Leidinį