Knyga

Ragautojos

2020 12 01

Postorino, Rosella (1978–)
Ragautojos : [romanas] / Rosella Postorino ; iš italų kalbos vertė Rasa Klioštoraitytė. - Vilnius : Alma littera, 2020 (Gargždai : ScandBook). - 318, [1] p. ; 22 cm. - Orig. antr.: Le assaggiatrici. - Tiražas 1800 egz.. - ISBN 978-609-01-4180-9 (įr.)

Saugojimo vieta:  AB 3

Italų autorės Rosella Postorino romanas „Ragautojos“ tapo tarptautiniu bestseleriu. Istorija paremta tikrais faktais ir pasakoja apie moteris, kurios Antrojo pasaulinio karo pabaigoje buvo priverstos ragauti Hitlerio maistą, baiminantis, kad sąjungininkai galėjo jį užnuodyti.

1943-ti metai, Vokietija. Dvidešimt šešerių metų Rosos tėvų nebėra gyvų, o jos vyras Gregoras kažkur toli ir kovoja Antrojo pasaulinio karo fronto linijose. Nusivylusi, vieniša, įsibaiminusi moteris priima lemtingą sprendimą palikti karo nuniokotą Berlyną ir apsigyventi kaime, kur ji tikisi rasti saugesnį prieglobstį. Tačiau vieną rytą pasirodo SS karininkas ir praneša, kad ji tapo išrinktąja Hitlerio maisto ragautoja. Tris kartus per dieną, su dar devyniomis moterimis ji turės keliauti į Vilko irštvą ir ragauti fiureriui paruoštus patiekalus, prieš šiems patenkant ant Hitlerio stalo.