Knyga

Šeiminykščiai

2021 04 08

Halls, Stacey (1989–)
Šeimynykščiai : romanas / Stacey Halls ; iš anglų kalbos vertė Gabrielė Gailiūtė-Bernotienė. - Vilnius : BALTO leidybos namai, 2020 (Vilnius : BALTO print). - 335, [1] p. : žml. ; 22 cm. - Orig. antr.: The familiars. - Tiražas 2500 egz.. - ISBN 978-609-487-079-8 (įr.)

Saugojimo vieta:  AB

Romanas „Šeiminykščiai“ nukelia į 1612 metų Lankašyrą Anglijoje. Jaunutė kilmingo vyro žmona Flytvudė Šatlvort laukiasi jau ketvirto vaikelio. Deja, visi nėštumai baigėsi nesėkmingai, o sutuoktinis Ričardas jaučia didžiulį nusivylimą nesulaukdamas palikuonio.

Flytvudė tikisi, kad pagaliau pavyks pagimdyti sveiką kūdikį ir suteikti vyrui, ko jis taip trokšta, deja, jos viltis sužlugdo netyčia rastas Ričardui skirtas laiškas nuo šeimos gydytojo. Jame teigiama, kad jei Flytvudė bandys susilaukti daugiau vaikų, ji ir pati neišgyvens.

Norėdama apsaugoti save ir dar negimusį kūdikį nuo mirties, Flytvudė kreipiasi į pribuvėją Alisą Grei. Moteris žino, kad Alisos metodai yra netradiciniai, tačiau jaučiasi taip beviltiškai, kad ryžtasi bandyti bet ką. Tačiau, kai pribuvėja apkaltinama raganavimu, Flytvudė pasirengusi padaryti viską, kad išlaisvintų drauge tapusią moterį iš inkvizitorių teismo gniaužtų. Deja, laikas nėra jos sąjungininkas.