Knyga

Slaptoji Lietuvos istorija

2021 10 14

Jankauskas, Benediktas (1941–)
Slaptoji Lietuvos istorija : nutylėti pasakojimai apie aisčius, pervadintus baltais / Benediktas Jankauskas. - Kaunas : Obuolys [i.e. Lectio divina], [2019]. - 285, [2] p. : iliustr., faks., portr., žml. ; 22 cm. - Bibliogr. str. gale. - Tiražas [800] egz.. - ISBN 978-609-484-028-9 (įr.)

Saugojimo vieta: AB

Lietuvos istorija besidomintis mokslininkas Benediktas Jankauskas į knygą „Slaptoji Lietuvos istorija. Nutylėti pasakojimai apie aisčius, pervadintus baltais“ sudėjo po ilgų tyrinėjimų iškapstytus faktus, kurie keičia mūsų šalies veidą.

Išanalizavęs begalę prieštaringai vertinamų dokumentų ir šaltinių ir juos palyginęs, istorikas iš mažiausių atrastų detalių sudėliojo tikrą istorinę mozaiką, kuri pristato kartais net kiek šokiruojančius faktus, prieštaraujančius autoritetingiausių šalies istorikų nuomonei.

Ne itin žinomas kunigaikštis Rimgaudas (Ringaudas) gali būti tas, kuris kur kas anksčiau ėmėsi kurti Lietuvos valstybę. Galbūt Mindaugo vaidmuo mūsų šalies istorijai yra gerokai sureikšmintas ir pervertintas?

Autorius siekia demaskuoti Lietuvos istorijos klastotes ir daro prielaidą, jog kartais istorija iškraipoma dėl politinių tikslų. Jis aiškinasi tikrąsias Lietuvos kilmės teorijas ir atskleidžia naujų faktų apie Lietuvos krikštą. Kodėl aisčiai buvo pervadinti baltais ir kokius šio laikotarpio istorijos faktus yra bandoma ištrinti?
Autorius analizuoja keletą svarbesnių mūšių, apžvelgia kunigaikščio Gedimino valdymo metus, Žemaitijos istorines ribas ir žemaičių krikšto istoriją. Pikantiškos, įdomios ir negirdėtos detalės apie Lietuvos valstybės pradžią ir svarbiausius istorinius lūžius – knygoje „Slaptoji Lietuvos istorija“.

Autorius kviečia diskutuoti, mąstyti ir nebijoti ginčytis. Jo teigimu, ne viskas, kuo iki šiol tikėjome yra tiesa, todėl būtina kritiškai vertinti mums pateikiamus faktus apie Lietuvos istoriją. Ši knyga – tai jo kvietimas atvirai diskutuoti apie viešus ir apie nutylėtus istorijos faktus.