Knyga

Stebiu tave

2020 12 04

Clark, Mary Higgins (1927–2020) (Klark, Merė Higins)
Stebiu tave : romanas / Mary Higgins Clark ; iš anglų kalbos vertė Vytautas Petrukaitis. - Vilnius : Alma littera, 2020 (Vilnius : Standartų sp.). - 243, [2] p. ; 25 cm. - Orig. antr.: I've got my eyes on you. - Tiražas 2500 egz.. - ISBN 978-609-01-4000-0 (įr.)

Saugojimo vieta:  AB

Mary Higgins Clark romano „Stebiu tave“ siužetas prasideda klausimais: kas ir kodėl nužudė Kerė Dowling, jauną, vilčių kupiną merginą vos pasibaigus jos pačios surengtam vakarėliui? Daugelis aplinkinių įsitikinę, kad žmogžudys yra merginos vaikinas – pavydus, valdingas ir turintis savikontrolės problemų. Bet jis kategoriškai neigia savo kaltę, o ir įrodymų kaltintojai neturi. Padėti tyrimui gali atsitiktinis nusikaltimo liudininkas. Bet šis liudininkas yra ypatingas – jis, nemoka meluoti, todėl jo kalba yra gryna tiesa, bet kalba jis taip keistai, kad sudėlioti aiškų įvykio vaizdą labai sunku.

„Stebiu tave“ skaitytoją įtraukia nuo pirmų puslapių ir nebepaleidžia. Susidomėjimą palaiko ir Mary Higgins Clark rašymo struktūra – trumpi skyriai ir greitas pasakojimo tempas. Žavi ir klasikinės detektyvinės situacijos – žmogžudystė galiniame namo kieme ir nuolat augantis įtariamųjų skaičius, verčiantis skaitytoją nuolat įstraukti į spėliojimo procesą, juo labiau, kad įdomūs charakteriai čią intrigą paverčia akivaizdaus netikėtumo laukimu.