Knyga

Stiklo akys

2021 10 20

Schweblin, Samanta (1978–)
Stiklo akys : [romanas] / Samanta Schweblin ; iš ispanų kalbos vertė Augustė Čebelytė-Matulevičienė. - Vilnius : Sofoklis, 2021 (Gargždai : ScandBook). - 255, [1] p. ; 22 cm. - Orig. antr.: Kentukis. - Tiražas 1500 egz.. - ISBN 978-609-444-370-1 (įr.)

Saugojimo vieta: AB

Romane „Stiklo akys“ nagrinėjamas sudėtingus žmogaus santykius su technologijomis.Jie įsiskverbė į namus Honkonge, parduotuves Vankuveryje, Senegalo gatves, Oaksakos miesto aikštes, mokyklas Tel Avive, miegamuosius Ohajuje. Jie tave seka. Dabar jie visur. Jie mes.

Kentukiai – tai maži pliušinių žaislų pavidalo mechanizmai, kurie turi kameras akyse ir yra prijungti prie anoniminio serverio. Kentukio kailyje tūno žmonės, gavę galimybę keliauti po pasaulį. Šių „žaislų“ savininkų namuose – svetimo žmogaus akys. Juk tai puiki galimybė pasisvečiuoti kitapus vandenyno. Ir tam net nereikia palikti gyvenamosios vietos, užtenka vos kelių klavišo spustelėjimų ir tu jau prisijungęs.

Vieniša moteris randa virtualią šeimą. Karinę tarnybą atliekantis vaikinas gali šėlti koncerte, o našliu tapęs tėvas džiaugiasi sulaukęs netikėtos pagalbos. Pamažu knygos veikėjai įsitraukia į žaislų-žmonių sistemą. Kentukiai – puiki proga rasti draugų, užmegzti ryšius, pažinti pasaulį ir nesijausti vienišiems. Tačiau ar mes žinome, ką įsileidžiame į savo svetaines ir vaikų miegamuosius?

Pasitikėjimas nepažįstamais žmonėmis gali sukurti nepaprastą nuotykį ar atvesti pas gyvenimo meilę, tačiau kas nutiks, kai visa informacija, kurią savanoriškai atskleidžiame svetimiems, bus panaudota prieš jus?

Samantos Schweblin romanas „Stiklo akys“ yra apie mūsų visuomenę, artimo ryšio paieškas, priklausomybę nuo interneto ir technologijų įtaką kasdieniam gyvenimui. Autorė kalba apie dvi puses, kurios koja kojon žengia šalia. Tai vaizdinga technologijų, žaidimų, siaubo ir žmonijos susidūrimo iliustracija.