Knyga

Stiklo viešbutis

2021 10 22

Mandel, Emily St. John (1979-)
Stiklo viešbutis : romanas / Emily St. John Mandel ; iš anglų kalbos vertė Mėta Žukaitė. - Vilnius : „Baltų lankų“ leidyba, [2021] (Gargždai : ScandBook). - 335, [1] p. ; 22 cm. - Orig. antr.: The glass hotel. - Tiražas 3000 egz.. - ISBN 978-609-479-417-9 (įr.)

Saugojimo vieta: AB

Romanas „Stiklo viešbutis“ yra tarsi siurrealistinis galvosūkis, kuriame svarbu sekti kiekvieną detalę, kiekvieną smulkmeną, tarsi maža bangelė vilnijančią nuo vieno veikėjo prie kito.

Vankuverio salos šiaurėje stovi penkių žvaigždučių viešbutis „Kajetė“. Naktį, kai jo barmenė Vinsenta susipažįsta su turtingu savininku, Niujorko finansininku Džonatanu Alkaičiu, juodu gobtuvu prisidengęs vandalas and viešbučio sienos užrašo paslaptingus žodžius „Gal tu praryk stiklo šukių“. Vienintelis liudininkas – svečias Leonas Prevantas, laivybos įmonės vadovas. Šie trys veikėjai ir jų persipynę likimai – viso romano ašis.

Siužetas nukelia tai pirmyn, tai atgal, išdėstytas keliolikos metų atkarpoje ir sukasi aplink milžiniško mąsto finansinio sukčiavimo schemas. Knygos personažai – neramūs oportunistai, kurie žino, kaip išnaudoti svertus savo naudai, tačiau yra persekiojami savo pasirinkimų pasekmių ir praeities vaiduoklių.

Romane „Stiklo viešbutis“ pagrindiniu smuiku groja pasakojimai apie žmones su visu toksišku jų savitumu. Autorė tyrinėja tokias temas, kaip vaidmenys, kuriuos atliekame bendraudami su kitais, jausmas gyventi stebimam, nesvarbu tarnų ar vaiduoklių, gyvenimo trapumas ir beribiai pasirinkimai.