Knyga

Šviesos blyksnis

2021 01 19

Picoult, Jodi (1966-) (Pikou, Džoudi)
Šviesos blyksnis : romanas / Jodi Picoult ; iš anglų kalbos vertė Irena Kupčinskienė. - Vilnius : Alma littera, 2019 ([Silakrogs] : PNB Print). - 294, [1] p. ; 24 cm. - Orig. antr.: A spark of light. - Tiražas 4000 egz.. - ISBN 978-609-01-3802-1 (įr.)
 
Saugojimo vieta:  AB 2

Šilta rudens diena moterų reprodukcinės sveikatos klinikoje – arba Centre, kaip ją vadina vietiniai – prasideda įprastai. Paslaugus ir draugiškas kolektyvas siūlo pagalbą kiekvienai duris pravėrusiai merginai ar moteriai.

Centras liko vienintele vieta visoje Misisipės valstijoje, kur moterims teisėtai daromi abortai, tad moterų, kurias gyvenimo aplinkybės privertė čia užsukti, netrūksta… Tačiau tą rytą pro duris įžengia sielvartaujantis ir iš pusiausvyros išmuštas vyras – pradėjęs šaudyti, jis paima Centro lankytojas ir darbuotojus įkaitais.

Į nusikaltimo vietą atskubėjęs policijos derybininkas Hju Makelrojus pradeda įprastinę procedūrą – aptveria įvykio vietą, išrikiuoja policijos pajėgas, rengia planą, kaip užmegzti su užpuoliku ryšį. Tačiau vienas dalykas viską apverčia aukštyn kojomis... Hju Makelrojus gauna žinutę, kad už Centro durų – ir jo duktė Vren.

Centre - daugybė žmonių ir kiekvienas iš jų gali papasakoti sukrečiančią savo gyvenimo istoriją: paniką bandanti įveikti slaugė, trokštanti išgelbėti sužeistos moters gyvybę; gydytojas, kuris vedamas tikėjimo renkasi daryti abortus, o ne priešingai; Centro paciente apsimetanti abortų kritikė, kuriai dabar gresia mirti nuo „saviškio“...