Knyga

Tamsią naktį išėjau iš tylių namų

2021 02 25

Handke, Peter (1942–) (Handkė, Pėteris)
Tamsią naktį išėjau iš tylių namų : [romanas] / Peter Handke ; iš vokiečių kalbos vertė Laurynas Katkus. - Peržiūr. ir patais. leid.. - Vilnius : Alma littera, 2020 (Gargždai : ScandBook). - 142, [2] p. ; 22 cm. - Orig. antr.: In einer dunklen Nacht ging ich aus meinem stillen Haus. - Tiražas 2500 egz.. - ISBN 978-609-01-4015-4 (įr.)

Saugojimo vieta:  AB 1

Knyga „Tamsią naktį išėjau iš tylių namų“ iš autoriaus kūrinių išsiskiria poetiškumu bei magiškumu.

Takshamoas – mažas Austrijos miestelis šalia Zalcburgo. Jis įsispraudęs tarp oro uosto, magistralės ir geležinkelio bėgių. Čia gyvena bendruomenės gerbiamas vaistininkas. Tiesa, vietiniai jį gerbia tik tuomet, kai šis sukiojasi vaistinėje, o gatvėje vyras tampa sunkiai nuspėjamu ir atpažįstamu. Vaistininkas mano, kad jo gyvenimas nenusisekęs. Baras, kuriame vieną vakarą leidžia su žmona, kitą – su meiluže, jau atsibodo. Darbe vien rutina, miestelyje nevyksta nieko įdomaus, o namuose tuščia, šalta ir nuobodu. Netrukus vaistininkas atranda egzotišką užsiėmimą – jis pamėgsta vaikštinėti po mišką ir ragauti haliucinacijas sukeliančius grybukus.

Vienas pasivaikščiojimas po gamtą tampa lemtingu. Kažkas trenkia vyrui per galvą ir stipriai sužaloja, o prabudęs vaistininkas nebegali kalbėti. Nemalonus įvykis padaro įtaką tolesnei istorijos, o ir viso vaistininko gyvenimo eigai.