Knyga

Tavo oda

2019 11 30

Adler, Yael (1973-)

Tavo oda : viskas, ką turite žinoti apie didžiausią savo organą / Yael Adler ; iliustravo Katja Spitzer ; iš vokiečių kalbos vertė Ieva Sidaravičiūtė. - Vilnius : BALTO leidybos namai, 2019 (Vilnius : BALTO print). - 367, [1] p. : iliustr. ; 22 cm. - Orig. antr.: Haut nah. - R-klė: p. 347-367. - Tiražas 2000 egz.. - ISBN 978-609-96034-7-6

Saugojimo vieta:  AB

Knyga Tavo oda. Viskas, ką turite žinoti apie didžiausią savo organą“ nėra įprastas patarimų rinkinys. Joje nerašoma, kokie kremai gydo kokias ligas ir kaip išsaugoti amžiną jaunystę. Nėra čia ir stebuklingų tobulo įžymybių grožio paslapčių - norint jas atskleisti, reikėtų rašyti knygą apie fotošopą.

Oda lyg rūgštimi dengta plytų siena gina mus nuo pavojingų įsibrovėlių: ligų sukėlėjų, nuodų, alergenų. Ji - ir natūralus kondicionierius, saugantis nuo perkaitimo, peršalimo ar dehidratacijos. Kad apgintų mus nuo šių pavojų, oda nuolat palaiko ryšį su aplinka: matuoja temperatūrą, išskiria įvairiausius skysčius ir sekretus, sugeria šviesos energiją ir paverčia ją šiluma. Oda tiria, lauke vėjuota, šalta ar sausa, daiktas šiurkštus ar lygus, minkštas ar kietas, aštrus ar bukas. Naujausi tyrimai rodo, kad oda netgi junta kvapus ir girdi garsus.

Oda - saitas su išoriniu pasauliu. Ji siunčia ir priima signalus, teikia informaciją juslėms. Tai geismo objektas, riba, nuostabus indas, kuriame telpa mūsų gyvybė, o drauge - ir milžiniška bakterijų, grybelių, virusų bei parazitų gyvenamoji terpė.

Per odą palaikome ryšį su kitais žmonėmis. Kiekvieno žmogaus oda turi skirtingą skonį, o jos aromatas traukia tik tuos, kurie mums tinka.

Nuoga oda jaudina. Žadina troškimus. Fizinis prisilietimas neįmanomas be sąlyčio su oda. Nuo geidulingų minčių oda pašiurpsta. Ko gero, oda, o ne smegenys, yra didžiausias žmogaus lytinis organas.

Oda nuolat palaiko ryšius su nervų ir imunine sistemomis. Jos išvaizda taip pat neatsiejamai susijusi su vidiniais procesais - mūsų mityba ir psichine būkle.

Vokiečių dermatologės dr. Yael Adler knyga "Tavo oda. Viskas, ką turite žinoti apie didžiausią savo organą" suteikia galimybę pažinti didžiausią mūsų kūno organą - nuo struktūros ir funkcijų iki negalavimų ir tinkamos priežiūros.

Iš vokiečių kalbos vertė Ieva Sidaravičiūtė