Knyga

Trys draugai

2024 05 10

Trys draugai : [romanas] / Erich Maria Remarque ; iš vokiečių kalbos vertė Vytautas Petrauskas. – 5-oji pataisyta laida. – Kaunas : Jotema, [2023] (Gargždai : ScandBook). – 478, [1] p. ; 22 cm. - ISBN 978-609-490-244-4 (įr.)

Apie knygą

„Trys draugai“ – legendinis, nemaria klasiką tapęs, vokiečių rašytojo Erich Maria Remarque kūrinys apie meilę, draugystę ir skausmą, kuris ženklina herojų likimus besikeičiančioje tarpukario Vokietijoje.

Metai po skaudžiai pralaimėto Didžiojo karo Vokietijai nebuvo patys lengviausi. Milžiniška žala paveikė šalies ekonomiką, tačiau dar baisiau – fiziškai ir psichologiškai suluošino tūkstančius žmonių, kurie iš galvos nepajėgia išmesti fronte matytų vaizdų ir vėl gyventi normalų gyvenimą. „Normalaus gyvenimo“ sąvoka, regis, ištrinta visiems laikams. Atmosferos nepagerina ir kiekviename kampe slypintis skurdas, didelis nusikalstamumas, prostitucija ir nedarbas. Žmonės jaučia nepasitenkinimą padėtimi ir nuolatinė infliacija ir pajamų šaltinių praradimas stiprina bendrą įtampą.

Vieno Vokietijos miesto priemiesčiuose trys draugai, trys jauni vyrai bando išgyventi. Jie ne tik kartu kariavo, bet ir kartu mokėsi mokykloje, o dabar stumia dienas dirbdami mašinų remonto dirbtuvėse, daug gerdami ir neturėdami jokių svajonių ar vilčių. Tokiomis aplinkybėmis draugystė yra vienintelė tikra vertybė.

Kai jie pagrindiniai veikėjai susipažįsta su žavingąja Patricija, ji tampa neatsiejama trijulės dalimi, o jauniausias trijulės narys ją įsimyli ir ima suprasti, kokia didelė laimė yra gyventi. Gyventi šiandiena, negalvojant apie ateitį.

Užsakyti leidinį