Knyga

Trys moterys

2021 01 05

Taddeo, Lisa (1980–)
Trys moterys / Lisa Taddeo ; iš anglų kalbos vertė Eglė Podčašinskienė. - Vilnius : „Baltų lankų“ leidyba, [2020] (Gargždai : ScandBook). - 367, [1] p. ; 22 cm. - Orig. antr.: Three women. - Tiražas 3500 egz.. - ISBN 978-609-479-342-4 (įr.)

Saugojimo vieta:  AB

Sunku nusakyti knygos žanrą. Tai žurnalistinis tyrimas apjungtas su nepaprastu autorės Lisa Taddeo talentu pasakoti istorijas. Rašytoja nė vienos moteris istorijos neidealizuoja, nevaizduoja, kaip teisingos, bet ir nesmerkia bei nemoralizuoja. Ji tiesiog kviečia pažinti viduje glūdinčią aistrą, skausmą, neišpildytus lūkesčius ir aplinkos požiūrį. „Trys moterys“ – galimybė būti išklausytoms ir gal net išgirstoms.

Indianos priemiestyje susitinkame su Lina, namų šeimininke ir dviejų vaikų motina, kurios santuoka su pašto darbuotoju po dešimties metų prarado aistrą. Moters vyras atsisako net bučiuotis. Meilės badą jaučianti Lina kovoja su kasdieniais panikos priepuoliais ir per socialinius tinklus atnaujina pažintį su buvusiu bendramoksliu. Draugystė greitai persikelia į tikrą gyvenimą. Tačiau tik jo sąlygomis ir pagal jo nustatytą tvarkaraštį. Lina bijo skirtis su savo vyru, tačiau pasiryžta laukti, kol kitas nutrauks savo įsipareigojimus. Ir ji vis laukia ir laukia.